پنجشنبه 5 آبان 1390

پیروی از اهل بیت(ع) تنها راه رسیدن به کمال است

• نوشته شده توسط: ramin h

آیت‌الله صافی گلپایگانی:
پیروی از اهل بیت(ع) تنها راه رسیدن به کمال است

خبرگزاری فارس: یکی از مراجع تقلید در قم گفت: تنها راه رسیدن به کمال و سعادت، پیروی از اهل بیت(ع) است.

خبرگزاری فارس: پیروی از اهل بیت(ع) تنها راه رسیدن به کمال است

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از دفتر آیت‌الله صافی گلپایگانی، این مرجع تقلید در دیدار جمعی از مستبصرین و هدایت یافتگان به مکتب اهل بیت(ع) با اشاره به ویژگی‌های مکتب اهل‌بیت(ع)‌ اظهار کرد: این توفیق بزرگی است که نصیب شما شده است، چرا که متمسک به حبل‌الله شده‌اید.
وی با بیان این که حبل‌الله، ولایت ائمه‌ علیهم السلام است، افزود: در روایتی از پیامبر‌گرامی اسلام آمده است که «علی‌(ع) با حق و حق با علی است که این دو از همدیگر جدا نمی‌شوند»؛ بنابراین هر کس بخواهد حق را بشناسد و از آن دفاع کند باید بداند که حق، راه اهل‌بیت‌ علیهم السلام است.
آیت‌الله صافی گلپایگانی خاطرنشان کرد: علومی که از سوی اهل‌بیت‌ علیهم السلام به جامعه ارائه شده گواه این است که در حقیقت، منصب امامت برای آنان است و جز آنها کسی نمی‌تواند عهده‌دار این منصب شود.
وی ادامه داد: تمام علمای مسلمان و مسیحی و یا سایر کسانی که اسلام را مورد مطالعه قرار داده‌اند نخستین چیزی که متوجه می‌شوند، علم اهل‌بیت‌ علیهم السلام است.
استاد حوزه با اشاره به علوم و معارف غنی اهل بیت علیهم السلام خاطرنشان کرد: نهج‌البلاغه بخشی از هدایت‌های امیرالمومنین‌ علی علیه السلام است که مضامین آن به قدری بلند است که اگر همه علما جمع شوند تا کلمه‌ای مانند آن را به جامعه تحویل دهند، نخواهند توانست.
وی ادامه داد: صحیفه سجادیه نیز حاوی دعاهایی با معانی بسیار بلندی است که اگر کسی می‌خواهد به سیر و سلوک برسد، هر آنچه نیاز دارد در این کتاب وجود دارد.
آیت‌الله صافی گلپایگانی با بیان این که مکتبی مانند مکتب اهل‌بیت‌ علیهم السلام در دنیا وجود ندارد، اظهار داشت: نویسنده کتاب « الامام علی‌(ع) صوت العدالة الانسانیه» که جرج جرداق مسیحی است، وقتی حالات امیرالمومنین‌ علیه السلام را بررسی می‌کند می‌گوید حالاتی در زندگی بدست آورده‌ام که هیچ وقت بدست نیاورده‌‌ام.
وی با بیان این که سعادت دنیا و آخرت در خانه اهل‌بیت‌ علیهم السلام است با اشاره به حدیث ثقلین افزودند: کسانی که مکتب اهل‌بیت‌ علیهم السلام را انتخاب می‌کنند موفقیت بزرگی را کسب کرده‌اند؛ چرا که قدم گذاشتن در این وادی به کمال و سعادت منتهی می‌شود.
این مرجع تقلید اذعان داشت: کسانی که شهادتین را گفته‌اند باید آن را به کمال برسانند و راه کمال، پیمودن مکتب امیرالمومنین‌ علیه السلام است.
انتهای پیام/ش30منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900805000163

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic