جمعه 6 آبان 1390

فلسطین به پیکره جهان اسلام باز خواهد گشت

• نوشته شده توسط: ramin h

در نشست معرفی کتاب «فلسطین از منظر مقام معظم رهبری» عنوان شد:
فلسطین به پیکره جهان اسلام باز خواهد گشت

خبرگزاری فارس: بیست و سومین نشست زرین قلم به معرفی کتاب «فلسطین از منظر مقام معظم رهبری»، مقام معظم رهبری، اختصاص یافت.

خبرگزاری فارس: فلسطین به پیکره جهان اسلام باز خواهد گشت

به گزارش خبرگزاری فارس، این نشست با حضور سعدالله زارعی (کارشناس مسائل بین الملل) و سعید صلح میرزایی (گردآورنده کتاب) در فرهنگسرای رسانه برگزار شد. 
در ابتدای جلسه سعید صلح میرزایی در خصوص ایده و انگیزه‌اش برای گردآوری این کتاب گفت: مقام معظم رهبری در دیداری که با برخی از جوانان داشتند فرمودند: "در حرف‌های من نکات خوبی وجود دارد که افراد می‌توانند به آن توجه زیادی داشته باشند". این مطلب انگیزه زیادی در من برای گردآوری فرمایشات ایشان درباره مسئله فلسطین ایجاد کرد.
صلح میرازیی گردآوری ضمن اشاره به جمع آوری تمامی بیانات مقام معظم رهبری در طول  23 سال گذشته عنوان کرد: این بیانات در قالب بخش‌هایی همچون کلیات، شکست‌ها و پیروزی‌ها، مسئولیت‌ها، راه حل‌ها، قهرمانان، شبهات و آینده روشن در این کتاب ارائه شده است.
وی در خصوص یکی از بخش‌های این کتاب با عنوان "آینده روشن" اظهار داشت: مقام معظم رهبری در هیچ موضوعی بدون داشتن اطلاعات کامل به ایراد سخن نپرداخته‌اند. به همین علت هم تمامی پیش‌بینی‌های ایشان در موضوعات مختلف درست است. از جمله در مورد لیبی، مصر و ... . در مورد فلسطین نیز پیش بینی ایشان اینطور است که فلسطین به پیکره جهان اسلام باز خواهد گشت.

صلح میرزایی همچنین این کتاب را دائرالمعارف مناسبی در حوزه‌های مختلف فرهنگی دانست و گفت: در این کتاب مواد خامی وجود دارد که قابلیت تبدیل به آثار و قالب های رسانه‌ای گوناگون را دارد.
وی در ادامه افزود: در صورتی که این کتاب به زبان‌های مختلف و به خصوص عربی ترجمه شود، با شناختی که از هندسه فکری مقام معظم رهبری به دست می‌آید نگاه‌ها قطعا تغییر کرده و می‌توانیم شاهد تاثیر گذاری آن در جوامع دیگر باشیم.
صلح میرازیی با اشاره به کامل بودن این کتاب از جهت دربرگیری تمامی فرمایشات مقام معظم رهبری درباره فلسطین عنوان کرد: در صورتی که این کتاب به چاپ دوم برسد، فقط سخنرانی ایشان در کنفرانس بیداری اسلامی که در آنجا عبارت "از نهر تا بحر" را مطرح فرمودند، باید به این کتاب افزوده شود.

در ادامه این نشست، سعدالله زارعی ضمن اشاره به کامل بودن مباحث موجود در این کتاب اظهار داشت: با مطالعه‌ای که من بر کتاب داشتم، دریافتم که به لطف زحمات گردآورنده، تمامی بیانات مقام معظم رهبری در حوزه فلسطین به خوبی در اینجا جمع شده است به طوری که اگر محقق و پژوهشگری نیاز به پیگیری فرمایشات رهبری داشته باشد، مراجعه به این کتاب نیاز او را بر طرف خواهد کرد.
وی در ادامه افزود: این کتاب کمک بسیار خوبی به نظریه‌پردازی مسئله فلسطین می‌کند. چرا که چندین نظریه مهم سیاسی در خصوص مسئله جهان اسلام در این کتاب ذکر شده است که می‌توان بر اساس آنها یک جریان فکری راه اندازی کرد.
زارعی با اشاره به یکی از فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص کوتاه آمدن در مقابل اسراییل گفت: این فرمایش ایشان در حوزه نظریه‌پردازی تبدیل به شیوه عمل برای مخاطبان می شود. یعنی اگر این نگرش ایشان را مبنی قرار دهیم و به دنبال نتیجه‌گیری از محتوای آن باشیم به این نظریه خواهیم رسید که با اسراییل نباید از در سازش وارد شد. ایشان همچنین در یکی دیگر از بیاناتشان می فرمایند:
"آمریکا و اسرائیل در مورد فلسطین به بن بست رسیده‌اند." این نظریه ایشان دقیقا یک نظریه سیاسی است و بر اساس عملکرد آمریکا و اسرائیل در 30سال گذشته کاملا قابل اثبات است.

وی اضافه کرد: اگر عملکرد این دو دولت مستکبر را بعد از انقلاب اسلامی بررسی کنیم، متوجه می‌شویم که قدرت این دو به هیچ عنوان بیشتر نشده بلکه یک سیر نزولی را طی کرده است. در هنگام وقوع انقلاب اسلامی حرف آمریکا در اروپا خوانده می‌شد. آمریکا در بخش عظیمی از قاره آسیا و آفریقا نفوذ داشت. اسراییل هم از سال 1979تا کنون در هیچ موضوعی پیش روی نداشته است.
وی در ادامه در خصوص نحوه تعامل آمریکا و اسراییل با یکدیگر از نگاه رهبری افزود: مقام معظم رهبری معتقدند این آمریکاست که براسراییل حاکم است. درواقع اسرائیل نماینده آمریکاست. در نتیجه اگر اسرائیل در این منطقه ضربه بخورد آمریکا متضرر می‌شود و در حقیقت کل غرب مورد لطمه قرار می‌گیرد. از نگرش رهبری به این مسئله می‌توان اینگونه نتیجه گرفت که اگر هدف ما وارد کردن ضربه به  قدرت آمریکا و غرب است، بهترین روش شکستن قدرت پوشالیاسرائیل است.

سعد الله زارعی در پایان این نشست ضمن مرور تاریخ فلسطین و اشغال آن توسط رژیم اشغالگر قدس افزود: قدرت این رژیم روزبه روز در حال کاهش است و بنابرا عقیده و پیش بینی رهبر معظم انقلاب، فلسطین عزیز به جامعه اسلامی باز خواهد گشت و دست مستکبران غرب از این سرزمین مقدس کوتاه خواهد شد.
انتهای پیام/ومنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900805000156

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات