جمعه 6 آبان 1390

آخرین وضعیت ادغام ساختاری در وزارت صنعت، معدن و تجارت

• نوشته شده توسط: ramin h

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگو با فارس خبر داد
آخرین وضعیت ادغام ساختاری در وزارت صنعت، معدن و تجارت

خبرگزاری فارس: رئیس ستاد ادغام وزارت صنعت، معدن و تجارت سه فاز ادغام را تشریح کرد.

خبرگزاری فارس: آخرین وضعیت ادغام ساختاری در وزارت صنعت، معدن و تجارت

فریدون احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با بیان اینکه ادغام وزارتخانه‌های صنایع،معادن و بازرگانی در سه مرحله صورت می‌گیرد، اظهار داشت: مرحله اول تجمیع است. در این مرحله ضمن توجه به تدوین و طراحی الگوی مناسب برای ادغام، بعنوان مرحله مقدماتی صرفا نسبت به جمع کردن و در کنار هم قرار دادن وظایف و مأموریتها و نیز در کنار هم قرار دادن پستها و مشاغل سازمانی و منابع، امکانات و تجهیزات دو وزارتخانه اقدام می‌شود که این فاز در تهران و 24 استان به اتمام رسیده است و در 5 استان باقیمانده ظرف دو هفته آینده به پایان می‌رسد.
وی افزود: مرحله دوم، ادغام واحدهای سازمانی مشابه است. در این مرحله وظایف و مأموریتهای همسان و مشابه در حوزه های ستادی شناسایی و ادغام می شود و وظایف و مأموریتهای موازی و متداخل و همپوشان حذف می‌شود. در این مرحله کلیه نیروهای واحدهای دارای وظایف و مأموریتهای مشابه در کنار هم مأموریت‌ها را انجام می‌دهند و موازی کاری و مدیریت چندگانه حذف شده است و این مرحله در حال انجام است. این مرحله عمدتاً شامل سازمانهای استان‌ها و ستاد وزارت است و در برگیرنده واحدهایی نظیر برنامه‌ریزی، اداری، مالی، مجلس، حقوقی، مجامع و شوراها، ارزیابی عملکرد، حراست، روابط عمومی و حوزه های مشابه است که مراحل پایانی خود را طی می کند.
قائم مقام وزیر و رئیس ستاد ادغام وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: در مرحله سوم وظایف و مأموریتهای وزارتین بازرگانی و صنایع و معادن بر مبنای اهداف و مأموریتهای مصروحه در قانون تأسیس وزارت صنعت، معدن و تجارت، سیاستهای کلی نظام اداری و اشتغال ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری، سند چشم انداز بیست ساله جمهوری اسلامی ایران، قانون برنامه پنجم توسعه، قانون سیاستهای اجرایی اصل 44 قانون اساسی، ملاحظات فضای کسب و کار و سایر اسناد بالادستی بررسی و باز تعریف می شود و وظایف و مأموریتهای وزارتخانه جدید التأسیس تدوین و در مسیر تصویب دولت و مجلس قرار می‌گیرد.
 وی ادامه داد: ساختار و تشکیلات وزارتخانه بر پایه مأموریتها، وظایف و اختیارات جدید طراحی، تصویب و سپس به اجرا در می‌آید. پیش‌بینی می‌شود این مرحله تا پایان سال 1390 خاتمه پیدا کند.
وی افزود:  مدیریت ادغام در وزارت صنعت، معدن و تجارت بصورت مکانیزه تحت عنوان سامانه مدیریت ادغام (سما) به آدرس www.sama.mimt.gov.ir انجام می‌پذیرد و روند پیشرفت برنامه‌ها و فعالیت‌های ادغام به صورت لحظه‌ای پایش می‌شود.
انتهای پیام/ممنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900806000104

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic