جمعه 6 آبان 1390

آغاز اجلاس "اتحادیه مطبوعات جهان اسلام" از فردا

• نوشته شده توسط: ramin h

مدیرکل رسانه‌های خارجی وزارت ارشاد خبر داد؛
آغاز اجلاس "اتحادیه مطبوعات جهان اسلام" از فردا

خبرگزاری فارس: مدیرکل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از آغاز اجلاس "اتحادیه مطبوعات جهان اسلام" از صبح فردا خبر داد.

خبرگزاری فارس: آغاز اجلاس "اتحادیه مطبوعات جهان اسلام" از فردا

به گزارش خبرنگار فارس از هجدهمین نمایشگاه بین‌الملل مطبوعات و خبرگزاری‌ها، محمدجواد آقاجری امروز در مراسم افتتاحیه بخش بین‌الملل این نمایشگاه اظهار داشت: نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها هر ساله به همت معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در تهران برگزار می‌شود.

وی افزود: طی سال‌های گذشته، شاهد استقبال بسیار خوبی از سوی مطبوعات و خبرگزاری‌های کشورهای مستقل و اسلامی مختلف در این نمایشگاه بوده‌ایم و هر ساله شاهد حضور گسترده‌تر این رسانه‌ها در نمایشگاه هستیم.

مدیرکل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: در این سال‌ها، ارتباط مناسبی میان رسانه‌های داخلی و خارجی شرکت‌کننده در نمایشگاه با هدف حذف واسطه‌های خبری به ویژه رسانه‌های غربی برقرار و تعاملات مثبتی میان برخی از رسانه‌های ایرانی تاثیرگذار با رسانه‌های خارجی صورت گرفته است.

آقاجری تصریح کرد: این تعاملات از سال گذشته در قالب تفاهم‌نامه‌های همکاری میان 2 طرف شکل جدی‌تری به خود پیدا کرد و در سال جاری نیز، این تعاملات با انگیزه بیشتری انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها با یک رویداد عظیم مطبوعاتی دیگری همزمان شده است، یادآور شد: معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، میزبان برگزاری اولین اجلاس "اتحادیه مطبوعات جهان اسلام" نیز شده که آن نیز یکی از بی‌نظیرترین اقدامات رسانه‌ای در طراحی سایت سطح جهان با هدف ایجاد وحدت رویه میان نشریات اسلامی حول محور اتحاد جهان اسلام و معرفی هر‌چه بهتر آخرین دین الهی از طریق رسانه‌های اسلامی صبح فردا در تهران برگزار می‌شود.

مدیرکل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افزود: در 2 رویداد بزرگ یاد شده یعنی "هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها" و اولین اجلاس "اتحادیه مطبوعات جهان اسلام" شاهد حضور بیش از 120 مدیر‌مسئول، سردبیرانی از 104 رسانه خارجی متعقل به 48 کشور جهان است.

آقاجری در ادامه اظهار داشت: بخش بین‌الملل هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها از امروز با حضور بیش از 85 نفر از اصحاب رسانه‌ای از 70 نشریه و خبرگزاری خارجی متعلق به 41 کشور جهان، آغاز به کار می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: در بخش بین‌الملل نمایشگاه مطبوعات امسال، رسانه‌هایی از کشورهای مختلف شامل اتیوپی، آذربایجان، اردن، ارمنستان، ازبکستان، آفریقای جنوبی، افغانستان، اندونزی، انگلستان، اوروگوئه، اوگاندا، بنگلادش، بوسنی و هرزگوین، پاکستان، تاجیکستان، تانزانیا، تایلند، ترکیه، تونس، الجزایر، چین، روسیه، رومانی، سریلانکا، سنگال، سوریه، سودان، عراق، غنا، قطر، کنیا، کویت، لبنان، لهستان، لیتوانی، مالزی، مصر، نیجریه، هندوستان و یمن شرکت کرده‌اند.

مدیرکل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامیبا بیان اینکه 54 نفر از اصحاب رسانه‌های اسلامی از 38 کشور جهان حضور دارند، تصریح کرد: کشور‌ها آفریقای جنوبی، اتیوپی، اردن، افغانستان، الجزایر، اندونزی، انگلستان، بنگلادش، بنین، بورکینافاسو، بوسنی و هرزگوین، پاکستان، تاجیکستان، تانزانیا، تایلند، تونس، داغستان، روسیه، سریلانکا، سنگال، سودان، سوریه، غنا، فلسطین، قطر، کانادا، کنیا، کوبا، کویت، لبنان، مالزی، مصر، نیجر، نیجریه، هند و یمن نیز میهمان اجلاس تاسیس اتحادیه مطبوعات جهان اسلام خواهند بود.

وی ادامه داد: اداره‌کل رسانه‌های خارجی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی و برگزار‌کننده بخش بین‌الملل این دوره از نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها کوشش کرده است تا این بخش، هر‌چه بهتر و با شکوه‌تر از گذشته برگزار شود.

آقاجری با بیان اینکه رسانه‌های غربی همواره کوشیده‌اند تا دستاوردهای ایران در زمینه‌های علمی، اقتصادی، فرهنگی را پس از پیروزی انقلاب اسلامی کم‌رنگ جلوه دهند، متذکر شد: حضور نمایندگان رسانه‌های کشورهای مختلف به ویژه رسانه‌های اسلامی در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها و نیز اتحادیه مطبوعات جهان اسلام‌، زمینه آشنایی اصحاب رسانه‌های خارجی را با چهره واقعی نظام جمهوری اسلامی فراهم کرده و موجب تبادل اطلاعات و تجربیات میان آنها و رسانه‌های ایران خواهد شد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900806000408

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات