جمعه 6 آبان 1390

زنگ ورزش در برخی مدارس عملاً به زنگ تفریح تبدیل شده است

• نوشته شده توسط: ramin h

قائم مقام روزنامه راه مردم در گفت‌وگو با فارس:
زنگ ورزش در برخی مدارس عملاً به زنگ تفریح تبدیل شده است

خبرگزاری فارس: قائم مقام روزنامه راه مردم گفت: در برخی مدارس زنگ ورزش عملا به زنگ تفریح تبدیل شده است در حالی که باید با اختصاص امکانات لازم و به صورت تخصصی با دانش‌آموزان در رشته‌های مختلف کار شود.

خبرگزاری فارس: زنگ ورزش در برخی مدارس عملاً به زنگ تفریح تبدیل شده است

حمیدرضا اسکندری، قائم مقام روزنامه راه مردم در هجدهمین نمایشگاه بین‌المللی مطبوعات و خبرگزاری‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در مورد فعالیت‌های صورت گرفته در وزارت آموزش و پرورش برای توسعه ورزش دانش‌آموزی اظهار داشت: ورزش در وزارت آموزش و پرورش به صورت کاملا سنتی اداره می‌شود، به طوری که هیچ تغییری در ورزش دانش‌آموزی مشاهده نمی‌کنیم و اعتقاد دارم بافت آموزش و پرورش نیز به صورت سنتی بوده و مدرنیزه نیست.

وی با بیان اینکه باید از نخبگان برای توسعه ورزش دانش‌آموزی در وزارت آموزش و پرورش بهره برد، خاطرنشان کرد: باید وزات آموزش و پرورش تفاهم نامه‌ای با وزارت ورزش امضا کند و با همکاری فدراسیون‌های ورزشی، افراد نخبه در آموزش و پرورش کشور فعالیت کنند و تنها با این کار است که ورزش دانش‌آموزی دچار تحول خواهد شد.

قائم مقام روزنامه راه مردم در ادامه با بیان اینکه هیچ برنامه و هدفی برای پیشرفت دانش‌آموزان ورزشکار دیده نمی‌شود، تصریح کرد: در سطح کشور معلمان ورزشی بسیاری هستند که می‌توانند با استخدام در وزارت آموزش و پرورش به صورت کاملا روز و تاثیرگذار فعالیت کنند و سیستم سنتی ورزش مدارس را مدرن کنند.

اسکندری ادامه داد: متاسفانه ورزش در آموزش و پرورش هیچ پایه و اساسی ندارد و به علت اینکه نخبگان و متخصصان ورزش دانش‌آموزی به کار گرفته نمی‌شوند، این حلقه مفقوده هنوز پر نشده است بنابراین این وظیفه آموزش و پرورش است که اقدامات لازم را در این خصوص صورت دهد.

وی لزوم نظرخواهی از دانش‌آموزان برای توسعه ورزش دانش‌آموزی را ضروری دانست و عنوان کرد: با توجه به اینکه دانش‌آموزان در بطن مشکلات ورزش قرار دارند و از نزدیک این مشکلات را درک کرده‌اند بنابراین باید فضای لازم برای نظرخواهی آنها تدارک دیده شود.

قائم مقام روزنامه راه مردم در ادامه با بیان اینکه با وضعیت فعلی حتی اگر زنگ ورزش نیز افزایش یابد، هیچ نتیجه‌ای در پی نخواهد داشت، اضافه کرد: با بافت سنتی فعلی در مرکز تربیت بدنی وزارت آموزش و پرورش حتی اگر زنگ ورزش از 2 ساعت نیز تجاوز کند هیچ نتیجه‌ای در بر نخواهد داشت. چرا که هیچ هدف و برنامه‌ای پشت آن نخوابیده است.

اسکندری افزود: در مدارس زنگ ورزش عملا به زنگ تفریح تبدیل شده است. در حالی که باید با اختصاص امکانات لازم و به صورت تخصصی با دانش‌آموزان در رشته‌های مختلف کار شود.

وی به عدم امکانات لازم در شهرستان‌ها اشاره و گفت: در برخی شهرستان‌ها مدارس حتی از توپ فوتبال و سایر رشته‌های توپی بی‌بهره هستند؛ حتی زمین ورزشی نیز در برخی مدارس در حد بسیار پایین و در برخی موارد اصلا یافت نمی‌شود و این موجب پیشرفت و رشد دانش‌آموزان نخواهد شد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900806000184

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic