شنبه 7 آبان 1390

خط لوله صلح در سال ۲۰۱۴ تکمیل می‌شود

• نوشته شده توسط: ramin h

سفیر پاکستان در ایران:
خط لوله صلح در سال ۲۰۱۴ تکمیل می‌شود

خبرگزاری فارس: سفیر پاکستان در ایران در خصوص آخرین وضعیت خط لوله صلح گفت: ایران و پاکستان برای عملیاتی شدن آن تلاش می‌کنند که تا دسامبر ۲۰۱۴ عملیاتی می‌شود.

خبرگزاری فارس: خط لوله صلح در سال ۲۰۱۴ تکمیل می‌شود

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، خالد عزیز بابر سفیر پاکستان در ایران در حاشیه مراسم کشمیر که امروز شنبه در سفارت این کشور برگزار شد، در جمع خبرنگاران در پاسخ به فارس در خصوص اولویت‌های کاری خود در ماموریت جدیدش در ایران گفت: تنها یک اولویت دارم و آن افزایش روابط و استحکام آن بین ایران و پاکستان است.

وی افزود: ما پروژه‌های مختلفی داریم که از جمله آن پروژه خط لوله گاز است که زمان تکمیل شدن آن سال 2014 می‌باشد و می‌تواند نقطه عطفی در روابط دو کشور باشد.

سفیر پاکستان در ایران با بیان اینکه اگر بتوان پروژه‌های مربوط به ساختارها و ارتباطات را افزایش دهیم، روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور را افزایش خواهیم داد، یادآور شد: ایجاد پست‌های مرزی جدید که اکنون تنها یکی می‌باشد از برنامه‌های کاری ماست.

بابر ادامه داد: قرار است در جنوب و مرکز پست‌هایی ایجاد کنیم تا ارتباطات افزایش یافته و بهتر بتوانیم روابط را گسترش دهیم چرا که ما حدود 950 کیلومتر مرز مشترک داریم و تنها یک پست کافی نیست.

وی با ذکر این نکته که گسترش و بهبود راه‌آهن و همچنین ارتباطات هوایی و توسعه هوایی باعث توسعه تجارت می‌شود، خاطرنشان کرد: ما در این راستا تلاش‌هایی خواهیم داشت.

سفیر پاکستان در ایران در پاسخ به سؤال دیگر خبرنگار فارس در خصوص آخرین وضعیت خط لوله صلح نیز اظهار داشت: این پروژه در حال پیشرفت است و هر دو طرف در پی تکمیل کردن آن می‌باشند که در دسامبر 2014 تکمیل خواهد شد.

بابر در مورد گروه‌های تندروی پاکستانی و مبارزه دولت با آنها اظهار داشت: این پدیده‌ای است که پس از 11 سپتامبر ظهور یافت و پاکستان مبارزه علیه تروریسم را آغاز کرد.

وی با اشاره به وضعیت افغانستان یادآور شد: پاکستان مایل است تا وضعیت افغانستان هر چه زودتر به ثبات منتهی شود.

سفیر پاکستان در ایران در مورد اتهامات اخیر آمریکا نسبت به پاکستان در مورد آموزش طالبان برای خرابکاری در افغانستان گفت: پاکستان این اقدامات را رد کرده و بیانیه‌ای در این خصوص صادر کرده است. ما هیچ منفعتی از پشتیبانی طالبان نداریم.

بابر در خصوص عقب‌نشینی نیروهای خارجی از افغانستان نیز اظهار داشت: ما از آنچه به نفع افغانستان است حمایت می‌کنیم و مایلیم راه حل افغانستان یک راه افغانی باشد که آنها انتخاب و خودشان آن را رهبری کنند.

وی در خصوص اتهام آمریکا به ایران در مورد ترور سفیر عربستان در واشنگتن نیز اظهار داشت: هنوز در سازمان ملل در مورد این موضوع بحث است و جزئیات آن برای ما روشن نیست. ما در حال بررسی این موضوع هستیم.

سفیر پاکستان در ایران در مورد مذاکرات هند و پاکستان گفت: وقفه‌ای در مذاکرات ایجاد شده بود اما امسال این مذاکرات از سر گرفته شده که در آن تمام مسائل از جمله کشمیر مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900807000875

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات