شنبه 14 آبان 1390

بازجویی پلیس رژیم صهیونیستی از فعالان 2 کشتی کانادایی و ایرلندی

• نوشته شده توسط: ramin h

بازجویی پلیس رژیم صهیونیستی از فعالان 2 کشتی کانادایی و ایرلندی

خبرگزاری فارس: یک روزنامه صهیونیستی نوشت که 27 فعال صلح‌طلب حاضر در 2 کشتی کانادایی و ایرلندی امداد‌رسانی به نوار غزه پس از حمله رژیم صهیونیستی به این کشتی‌ها برای بازجویی به پلیس تحویل داده شدند.

خبرگزاری فارس: بازجویی پلیس رژیم صهیونیستی از فعالان 2 کشتی کانادایی و ایرلندی

به گزارش فارس به نقل از روزنامه "یدیعوت آحارونوت"، نیروی دریایی ارتش رژیم صهیونیستی پس از حمله به دو کشتی کانادایی و ایرلندی امدادرسانی به نوار غزه 27 مسافر آن را برای بازجویی تحویل پلیس داد.
 
این روزنامه نوشت که عملیات حمله به این دو کشتی تحت عنوان "بادهای آرام" در آبهای بین‌المللی صورت گرفت و نظامیان حمله کننده با هیچ گونه مقاومت سرنشینان کشتی روبرو نشدند.
 
یدیعوت آحارونوت همچنین اذعان کرد که نیروهای اسرائیلی در داخل این کشتی‌ها هیچ گونه ابزار جنگی پیدا نکرده‌اند.
 
بنابر این گزارش 27 فعال صلح‌طلب این کشتی به پلیس و اداره مهاجرت وزارت کشور تحویل داده شدند و در حال حاضر در زندان"الرمله" تحت بازجویی هستند.
 
کشتی ایرلندی "الحریة" و کشتی کانادایی "التحریر" حامل تجهیزات پزشکی و تعدادی از فعالان حقوق بشر بودند و از بعد از ظهر چهارشنبه بندر "فتحیة" در جنوب غرب ترکیه را به مقصد نوار غزه ترک کردند و طبق برنامه باید صبح روز جمعه وارد سواحل غزه می‌شدند که صدها فلسطینی برای استقبال از آنها لحظه‌شماری می‌کردند.

کمپین امواج آزادی برای غزه با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد که 27 فعال صلح از استرالیا، کانادا، ایرلند، آمریکا و فلسطین و نیز خبرنگار بود. که در این میان دست‌کم یکی از فلسطینی‌های اراضی اشغالی 1948 نیز حضور داشته است.
 
انتهای پیام/++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900814000236

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic