پنجشنبه 19 آبان 1390

آمریکا به دیکتاتور مصر بیش از 60 میلیارد دلار کمک کرده است

• نوشته شده توسط: ramin h

نامزد زن احتمالی ریاست جمهوری مصر:
آمریکا به دیکتاتور مصر بیش از 60 میلیارد دلار کمک کرده است

خبرگزاری فارس: نامزد زن احتمالی ریاست جمهوری مصر در صفحه فیس‌بوک گزارشی منتشر می‌کند که در آن تاکید شده، کمک‌های دریافتی مصر در زمان دیکتاتوری مبارک از آمریکا از 60 میلیارد دلار هم فراتر نهاده است.

خبرگزاری فارس: آمریکا به دیکتاتور مصر بیش از 60 میلیارد دلار کمک کرده است

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری الفجر، "بثینه کامل" مجری معروف مصری که به عنوان اولین زن مصری خود را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری این کشور آماده می‌کند، با انتشار گزارشی در صفحه فیس بوک خود پرده از میزان کمک‌های آمریکا به مصر برمی‌بردارد.

وی طراحی کاتالوگ در این گزارش می‌نویسد، این حق هر شهروند مصری است که از منابع مالی تامین بودجه ارتش کشور خود مطلع باشد و بداند تصمیم‌گیری‌ها در این ارتش چگونه صورت می‌گیرد.

بثنیه کامل پس از آن تاکید می‌کند، تا سال 2006 میلادی دولت آمریکا بیش از 60 میلیارد به دولت این کشور کمک‌های اقتصادی و نظامی کرده و این رقم کمک‌های صورت گرفته به افراد و سازمان‌های مختلف را دربرنمی‌گیرد که رقم آنها به ده‌ها هزار دلار می‌رسد.

نامزد زن احتمالی ریاست جمهوری مصر این گزارش را با استناد به گزارش منتشره توسط دفتر محاسبات دولت آمریکا تهیه کرده و در متن آن آمده است که از سال 1979 مصر بیش از 60 میلیارد دلار از آمریکا کمک‌های نظامی و اقتصادی دریافت کرده و در کنار اسرائیل و افغانستان و عراق بزرگ‌ترین بهر‌ه برنده از این کمک‌هاست.

در سال 2005 کمک‌های دریافتی مصر از آمریکا 1.3 میلیارد دلار به صورت کمک‌های نظامی بود که 80 درصد بودجه اختصاص یافته به خریدهای نظامی مصر است و بیش از 25 درصد مجموع کمک‌های نظامی خارجی آمریکا به دیگر کشورهای جهان است.

کامل در گزارش خود اظهار می‌کند، این کمک‌ها از سال 1999 تا 2005 حدود 7.8 میلیارد دلار بوده‌اند که به صورت کمک‌های نظامی به مصر داده شده و همه به خریدهای تسلیحاتی از آمریکا اختصاص یافته‌‌اند که به معنای بازگرداندن همه پول‌ها به حساب دولت آمریکا بوده است.
 
انتهای پیام/.++
 منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900819000462

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic