شنبه 21 آبان 1390

صهیونیست‌ها به دنبال تاسیس اسرائیل جدید در سودان جنوبی هستند

• نوشته شده توسط: ramin h

رئیس یک ائتلاف ضد خشونت:
صهیونیست‌ها به دنبال تاسیس اسرائیل جدید در سودان جنوبی هستند

خبرگزاری فارس:"ادوارد نیکسون"، رئیس ائتلاف "خشونت را متوقف کنید"، در نامه‌ای خطاب به خبرگزاری فارس نوشت: مقامات اسرائیلی در تلاش‌اند تا رژیمی شبیه به رژیم کنونی اسرائیل را در منطقه سودان جنوبی طی سال آتی میلادی تاسیس کنند.

خبرگزاری فارس: صهیونیست‌ها به دنبال تاسیس اسرائیل جدید در سودان جنوبی هستند

"ادوارد نیکسون"، رئیس ائتلاف "خشونت را متوقف کنید"، در نامه‌ای خطاب به خبرگزاری فارس نوشت: مقامات اسرائیلی در تلاش‌اند تا رژیمی شبیه به رژیم کنونی اسرائیل را در منطقه سودان جنوبی طی سال آتی میلادی تاسیس کنند.
 
به نوشته نیکسون، بر اساس گزارشی که در این خصوص منتشر شده است، یهودیان اخیرا اراضی وسیعی را در شهر "جوبا" سایر شهرهای سودان جنوبی خریداری کرده‌اند. این اتفاق پس از آن رخ داد که در هفتم جولای سال 2011 سودان جنوبی رسما از سودان مستقل شد.
 
بنابراین نامه، از زمان استقلال سودان جنوبی، روزانه ده‌ها پرواز به مقصد سودان جنوبی صورت پذیرفته و سلاح وارد این کشور می‌کنند و به نوشته روزنامه سودانی "الانتباهه"، اسرائیل قصد دارد دو پایگاه در سودان جنوبی تاسیس کند.
 
رئیس ائتلاف "خشونت را متوقف کنید" در ادامه نامه خود به خبرگزاری فارس نوشت: علی‌رغم هشدارهایی که از سوی مقامات پارلمان سودان جنوبی در خصوص طرح‌های مخفی اسرائیل صادر شده است، اسرائیل در این کشور به طرح‌های خود ادامه می‌دهد.
 
 برخی از این طرح‌ها عبارتند از تاسیس دفتر نمایندگی سودان جنوبی در تل‌آویو، گسترش روابط اقتصادی و تجاری با کشور تازه‌تاسیس سودان جنوبی، آموزش پنج‌هزار نیروی سودانی که قرار است کنترل کامل ارتش سودان جنوبی را بر عهده گیرند، ایجاد پروازهای منظم بین تل‌آویو و سودان جنوبی، تلاش برای نزدیک شدن به رودخانه نیل با هدف فشار بر کشورهای همسایه، تلاش برای کنترل کامل بر منابع طبیعی نفت آفریقا و استقرار کارشناسان اسرائیلی در شهر جوبا، پایتخت سودان جنوبی، که قرار است کنترل کامل بخش‌های کشاورزی، معدنی، اقتصادی، هنری، جهانگردی و مدیریتی را بر عهده گیرند.
 
شایان ذکر است که سودان یکی از فقیرترین کشورها در میان کشورهای جهان است.
 
انتهای پیام/ک.ص
 منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900821000648

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic