چهارشنبه 25 آبان 1390

دعوت "جماعت اسلامی" برای تظاهرات گسترده ضد دولتی در پاکستان

• نوشته شده توسط: ramin h

دعوت "جماعت اسلامی" برای تظاهرات گسترده ضد دولتی در پاکستان

خبرگزاری فارس: حزب "جماعت اسلامی پاکستان" در اعتراض به سیاست‌های دولت زرداری اعلام کرد که روز جمعه تظاهرات سراسری در این کشور برگزار می‌شود.

خبرگزاری فارس: دعوت "جماعت اسلامی" برای تظاهرات گسترده ضد دولتی در پاکستان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در لاهور، "سید منور حسن" رهبر حزب جماعت اسلامی پاکستان در اعلامیه‌ای مطبوعاتی از مردم خواست تا برای نشان دادن اعتراض خود به سیاست‌های دولت در قبال هند و آمریکا، روز جمعه (27 آبان) به خیابان‌ها بریزند.

قرار است این تظاهرات پس از برپایی نماز جمعه در سرتاسر پاکستان برگزار شود و این در حالی است که جلسات سخنرانی نیز در شهرهای اسلام‌آباد، لاهور و کراچی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه حاکمان پاکستان بردگی آمریکا را پذیرفته‌اند، افزود: آنان هم اکنون در تلاش برای ایجاد موقعیتی ممتاز برای هند در کشور هستند اما مردم هرگز این مسئله را قبول نمی‌کنند.

منور حسن ضمن برشمردن جنایت‌های هند در پاکستان و کشمیر، گفت: پاکستان به دستور آمریکا هند را کشوری "کامله الوداد" برشمرده و قصد دارد صنعت کشور را به نام تجارت از بین ببرد.

اخیراً دولت زرداری به‌رغم دشمنی دیرینه 2 کشور هند و پاکستان تلاش‌هایی را برای نزدیکی و حسن روابط اسلام‌آباد با دهلی نو انجام داده است که از جمله آن می‌توان به اظهارات وزیر خارجه پاکستان در مورد اعطای لقب کامله الوداد (کشور دوست بهره‌مند) به هند و بهبود رابطه تجاری 2 کشور اشاره کرد.

انتهای پیام/.منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900825000885

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات