چهارشنبه 25 آبان 1390

ریاض پیش‌نویس سناریو ساختگی ترور "الجبیر" را به سازمان ملل ارائه می‌دهد

• نوشته شده توسط: ramin h

در همگام با خواست غرب؛
ریاض پیش‌نویس سناریو ساختگی ترور "الجبیر" را به سازمان ملل ارائه می‌دهد

خبرگزاری فارس: قرار است همگام با خواست غرب عربستان سعودی پیش‌نویس طرح سناریو ساختگی ترور سفیر این کشور در واشنگتن را به مجمع عمومی سازمان ملل متحد ارائه دهد.

خبرگزاری فارس: ریاض پیش‌نویس سناریو ساختگی ترور "الجبیر" را به سازمان ملل ارائه می‌دهد

به گزارش فارس به نقل از الجزیره، در پیش‌نویس طرحی که قرار است، عربستان در اختیار مجمع عمومی سازمان ملل متحد قرار دهد، نه مستقیما به ایران به عنوان عامل متهم در ترور سفیر سعودی اشاره و نه محکومیت ایران خواسته شده است.
 
در این پیش‌نویس تنها از تهران خواسته شده، به تعهدات خود که در قوانین بین المللی ذکر آن رفته پایبند باشد.

هم‌چنین در پیش نویس ارائه شده توسط عربستان که به 193 کشور عضو مجمع عمومی ارائه خواهد شد، از طرح ادعایی ترور سفیر عربستان در واشنگتن ابراز تاسف و تروریسم محکوم شده است.
 
این پیش‌نویس هم‌چنین اقدامات خشونت‌آمیز علیه دفاتر و هیئت‌های دیپلماتیک خارجی را نیز به شدت محکوم می‌کند.
 
 
"اریک هولدر"، وزیر دادگستری آمریکا سه شنبه 19 مهر گدشته در کنفرانسی مطبوعاتی که شبکه‌های الجزیره و العربیه مستقیما آن را پخش کردند، مدعی شد واشنگتن تدابیری برای بازخواست ایران به سبب برنامه‌ریزی برای ترور سفیر عربستان اتخاذ خواهد کرد.

بسیاری از کارشناسان بر این‌ باورند، دولت آمریکا برای آرام کردن اعتراض‌های گسترده مردمی که بیش از هزار شهر این کشور را فراگرفته و گمراه کردن افکار عمومی جهان از آن چه در این کشور می‌گذرد، به جوسازی علیه ایران روی آورده و در اظهار نظری عجیب مدعی شده تهران درصدد ترور سفیر عربستان در واشنگتن بوده است.

انتهای پیام/قمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900825001246

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic