چهارشنبه 25 آبان 1390

قصد نداریم برای کسی پرونده درست کنیم

• نوشته شده توسط: ramin h

رئیس سازمان بازرسی کل کشور:
قصد نداریم برای کسی پرونده درست کنیم

خبرگزاری فارس: رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: ما قصد نداریم برای کسی پرونده درست کنیم، می‌خواهیم مسئولان تلاش کنند، میزان فساد اداری را کاهش و سلامت را در ادارات افزایش دهند.

خبرگزاری فارس: قصد نداریم برای کسی پرونده درست کنیم

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام مصطفی پورمحمدی ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل بازرسی لرستان با اشاره به اینکه فرهنگ نظارت‌پذیری در کشور باید جدی گرفته شود، گفت: نظارت‌پذیری، نظم‌پذیری و قانون‌پذیری در کشور ضعیف است و باید تقویت شود.
وی با بیان اینکه با نظارت‌پذیری به خوبی خو نگرفته‌ایم، افزود: این مقوله و مشکل نه تنها در بخش‌های اداری بلکه در بخش‌های اجتماعی هم وجود دارد.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور با بیان اینکه فرهنگ نظارت‌پذیری در کشور باید جدی گرفته شود، گفت: اساس کار ما پیشگیری است و نمی‌خواهیم علیه کسی پرونده‌سازی کنیم.
پورمحمدی با اشاره به اینکه ما به دنبال سلامت اداری هستیم، یادآور شد: مطلوب برای ما این است، در گزارش‌های پایان سال آمارها حکایت از افزایش سلامت اداری داشته باشد.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: ما نمی‌گوییم، آمده‌ایم یک نظام اقتصادی فوق‌العاده و کاملاً پیشرفته ایجاد کنیم و زندگی مردم را بر اساس یک صنعت و فناوری فوق‌العاده‌ای بنا کنیم، البته دنبال این‌ها هستیم، حتی ادعای این را هم نداریم، آمده‌ایم یک عدالت فراگیر بدون آن که ایرادی داشته باشد، اجرا کنیم.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور ضمن تبریک عید غدیر گفت: دنیای استکبار و هم‌دستانش تحمل فرهنگ علوی را ندارد.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی جمهوری اسلامی ایران به برکت غدیر بوده و هر چه داریم در سایه فرهنگ غدیر است، گفت: تلاش داریم با تأسی به امام علی (ع) و فرزندانش فرهنگ غدیر، امامت، ولایت، حق‌پذیری و عدالت را در جامعه گسترش و ترویج دهیم.
پورمحمدی گفت: در این دنیای پرآشوب فقط بدی، سیاهی، دنیاپرستی و... معرف واقعی دنیای ماست حرف زدن از پاکی، عدل، خیرخواهی و ارزش‌ها خیلی مشکل است.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه با بیان اینکه گزارش آمانو بر اساس مطالعات قبل از 2003 ارائه شده و مدعی است، قبل از 2003 اسنادی بوده که گفته می‌شود، شبیه‌سازی روی کلاهک هسته‌ای انجام شده و البته مستندات آن توسط یک صهیونیستی ارائه شده که خود عامل ساخت کلاهک هسته‌ای است و حتی اجازه نمی‌دهد آژانس انرژی اتمی وارد کشورش شود.
وی یادآورشد: در نشست سازمان ملل ایران حضور دارد و احتمال دارد ما را درگیر یک سری قطع‌نامه ظالمانه کنند.
حجت‌الاسلام پورمحمدی با بیان اینکه ما در کشورمان با این همه فعالیت‌های آزاد و وجود اقلیت‌های مذهبی و اقشار مختلف داریم فعالیت می‌کنیم و هنگامی که رهبر معظم انقلاب و رئیس جمهور به استان‌ها سفر می‌کنند، مورد استقبال باشکوه مردم قرار می‌گیرند، گفت: مجلس جز به جز مسائل کشور و قوه قضائیه پرونده‌های مملکت را بررسی می‌کنند.
رئیس سازمان بازرسی کل کشور در ادامه گفت: رئیس جمهور آمریکا هر فساد و اخلاق غیر انسانی را در دنیا تحمیل می‌کند و در آن طرف دنیا برای کشورها نسخه‌ می‌پیچد در حالی که آن‌ها در آمریکا و اروپا مشکل دارند و نمی‌توانند مشکلات خود را حل کنند و منطقه آن‌ها را قبول ندارد.
وی تاکید کرد: چرا موضوع ایران مسئله آن‌ها شده در حالی خودشان مشکل دارند، برای این است که دنیا تحمل حرف درست را ندارد و دنیای استکبار و هم‌دستانش تحمل امام علی(ع)، عدالت علی و فرهنگ علوی را ندارد.
حجت‌الاسلام پورمحمدی با بیان اینکه مهم‌ترین بخشی که ما باید در دنیای امروز و در داخل به آن پاسخ دهیم این است، ما دنبال قدرت طلبی و بدست آوردن موقعیت‌های سیاسی و اجتماعی و اقتداری جامعه نیستیم و برای اینکه در دل ملت‌ها محبوب شویم و جایگاه بین‌المللی خود را تقویت کنیم، حرف نمی‌زنیم، گفت: ما از مسیر خود عقب نشینی نمی‌کنیم، چون مسیر خود را حق می‌دانیم و دستگاه قضایی در نوک پیکان این پیام است.
به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد در آئینی علیرضا انصاری به عنوان مدیرکل بازرسی استان لرستان معرفی و از خدمات مسعود صفری مدیرکل سابق این اداره کل تجلیل شد.
در این آیین که در مرکز علامه طباطبایی خرم‌آباد برگزار شد، انصاری به عنوان یکی از قضات دادگستری لرستان با حفظ سمت در دستگاه قضا به عنوان مدیرکل جدید دستگاه بازرسی در استان منصوب شد.
در آیین تودیع و معارفه وی، رئیس سازمان بازرسی کشور، نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم‌آباد، معاون سیاسی امنیتی استانداری لرستان، رئیس کل دادگستری استان، جمعی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی و قضات و نیروهای بازرسی استان شرکت داشتند.
انتهای پیام/ص20منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900825000969

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic