چهارشنبه 25 آبان 1390

قرار نیست ‌مسئولان ‌حقوق مادام‌العمر بگیرند/ شورای نگهبان این استفساریه را رد می‌کند

• نوشته شده توسط: ramin h

فرهنگی در گفت‌وگو با فارس:
قرار نیست ‌مسئولان ‌حقوق مادام‌العمر بگیرند/ شورای نگهبان این استفساریه را رد می‌کند

خبرگزاری فارس: عضو هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه در مجلس اینکه فردی که مسئول بوده حالا باید حقوق مادام‌العمر بگیرد، تصویب نشده است، پیش‌بینی کرد شورای نگهبان این استفساریه را رد کند.

خبرگزاری فارس: قرار نیست ‌مسئولان ‌حقوق مادام‌العمر بگیرند/ شورای نگهبان این استفساریه را رد می‌کند

محمدحسین فرهنگی نماینده مردم تبریز و عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به مصوبه اخیر مجلس و پرداخت مطالبات ‌مدیران‌ سیاسی بازنشسته برمبنای ‌‌80 درصد آخرین حقوق‌ و حواشی و جنجال‌های پس از آن، اظهار داشت: پیش‌بینی می‌شود شورای نگهبان این استفساریه را تایید نکند چرا‌که دارای بار مالی است و یک قانونگذاری جدید است نه تفسیر و استفساریه.

وی در تشریح این مصوبه گفت: این استفساریه به مبنای محاسبه حقوق بازنشستگی اشاره دارد و نحوه محاسبه آن را تعیین می‌کند که مبنای محاسبه حقوق مدیران، ۸۰ درصد حقوق دوره مسئولیت یا 80 درصد آخرین دستمزد و دریافتی آنها باشد.

این عضو هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: این حقوق در دوران بازنشستگی و پس از ۳۰ سال خدمت پرداخت خواهد شد که این در قانون نیز آمده است و تنها در این استفساریه بحث بر سر این بوده که مبنای محاسبه چگونه باشد.

فرهنگی با تاکید بر اینکه این استفساریه، تفسیر نیست بلکه به نظر من یک قانونگذاری جدید است، تصریح کرد: برخی نمایندگان نیز در این خصوص تذکر دادند البته پیش‌بینی می‌شود که شورای نگهبان این مصوبه را تایید نکند.

وی با بیان اینکه این مصوبه بار مالی دارد، گفت: در مجلس اینکه فردی که مسئول بوده حالا باید حقوق مادام‌العمر بگیرد، تصویب نشده است.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900825001237

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic