چهارشنبه 25 آبان 1390

اردوغان در پازل واشنگتن بازی می‌کند/ سران ترکیه فریب بازی جدید آمریکا را خورده‌اند

• نوشته شده توسط: ramin h

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در گفت‌وگو با فارس:
اردوغان در پازل واشنگتن بازی می‌کند/ سران ترکیه فریب بازی جدید آمریکا را خورده‌اند

خبرگزاری فارس: عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به اضهارات اخیر نخست‌وزیر ترکیه گفت که سران این کشور فریب بازی جدید آمریکا را خورده‌اند و اردوغان هم در پازل آمریکا بازی می‌کند.

خبرگزاری فارس: اردوغان در پازل واشنگتن بازی می‌کند/ سران ترکیه فریب بازی جدید آمریکا را خورده‌اند

کریم عابدی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس با اشاره به سخنان اخیر نخست‌وزیر ترکیه علیه سوریه گفت: اردوغان متأسفانه در پازل آمریکا بازی می‌کند، اما آیا وی نمی‌داند که صهیونیست‌ها ظالم‌ترین گروه نژادپرست هستند و سال‌هاست که فلسطین را اشغال کرده‌اند و در مقابل این سوریه است که در این مدت از ملت مظلوم فلسطین حمایت عملی کرده‌اند.

وی افزود: مثلث شوم آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی پرچم‌دار ظلم و ستم به ملت‌ها هستند و همیشه در مقاطع مختلف در منطقه خاورمیانه نیاز به ژاندارمی دارند که حامی صهیونیست‌ها باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس اضافه کرد: متأسفانه امروز نخست وزیر ترکیه به جای اینکه حافظ اسلام باشد، علیه حکومتی که سال‌ها جلوی اشغالگران ایستاده و علیه صهیونیست‌ها موضع‌گیری کرده است، سخن می‌گوید.

عابدی ادامه داد: اگر نخست‌وزیر ترکیه شبهه دارد که اپوزیسیون سوریه دست نشاندگان آمریکا و صهیونیزم نیستند، آن را صریحاً باید اعلام کند تا مردم تکلیف خود را بدانند.

وی خاطرنشان کرد: اگر مقاومت سوریه بشکند، پس از آن نوبت بقیه است و قطعاً ترکیه هم از این برنامه‌ریزی جبهه استکبار مصون نخواهد بود، البته سران ترکیه فریب بازی جدید آمریکایی‌ها علیه سوریه را خورده‌اند. 

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه انتظار می‌رود که هیئت حاکمه ترکیه از تشکیل دولت و کشور بزرگ فلسطینی قاطعانه حمایت کنند، تأکید کرد: رژیم صهیونیستی سال‌هاست که میلیون‌ها نفر را آواره کرده و باعث قتل عام هزاران نفر شده است؛ سقوط سوریه به عنوان یکی از مهمترین کشورها و دولت‌های حامی فلسطینان قطعاً به ضرر ملت‌های منطقه و به نفع آمریکا و اسرائیل خواهد بود.

عابدی با بیان اینکه ایران شبهه‌ای ندارد که اغتشاشات سوریه با نوع تحولات در مصر و لیبی، یمن و بحرین متفاوت است، گفت: قطعاً پشت پرده تحولات سوریه رژیم صهیونیستی قرار دارد تا مقاومت را از درون متلاشی کند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: اسلام هرگز از بیرون شکست نخواهد خورد اما همواره عده‌ای از داخل بوده‌اند که به اسلام ضربه زده و در صدد نابودی اسلام برآمده‌اند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900825001207

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic