چهارشنبه 25 آبان 1390

نخستین جشنواره فیلم کوتاه سوره آغاز شد

• نوشته شده توسط: ramin h

با حضور سفرای کشورهای هلند، آلمان و فرانسه؛
نخستین جشنواره فیلم کوتاه سوره آغاز شد

خبرگزاری فارس: با حضور سفرای کشورهای هلند، آلمان، لهستان و فرانسه نخستین جشنواره فیلم کوتاه سوره با نمایش ۲۵۰ اثر در سینما فلسطین آغاز به کار کرد.

خبرگزاری فارس: نخستین جشنواره فیلم کوتاه سوره آغاز شد

به گزارش خبرنگار سینمایی باشگاه خبری فارس «توانا» افتتاحیه نخستین جشنواره فیلم کوتاه سوره در سینما فلسطین برگزار شد.

در ابتدای این جشنواره محمد روشن رئیس دانشگاه سوره گفت: هنرمندان دنیا انسانیت را از نظر دیگری مورد بررسی قرار می‌دهند آنها آفرینندگان هنر هستند و هنر پلی ارتباطی بین انسان‌ها بوجود آورده و احساسات معنایی نهفته در آثار هنری انسان‌ها را به خود جذب کرده، موانع را برداشته و مرزهای جغرافیایی را در نوردیده است.

روشن در ادامه افزود: در این جا فیلم هم در مقام هنری فراگیر و مورد توجه همگان، شاید آسان‌تر از هنرهای دیگر مرزها را پشت سر گذاشته، انسان‌ها را در سراسر کره خاکی به هم نزدیک‌تر کرده و ارتباط بین آنان را توسط تصاویری تاثیرگذار سهل‌تر کرده است. همین ویژگی‌ها را شاید با فراگیری محدودتر بتوان برای فیلم کوتاه یا به عبارتی فیلم‌های دانشجویی قائل شد.

وی در ادامه افزود: در همین پیوند ما در دانشگاه سوره بسیار خوشنودیم که در برنامه‌های نخستین جشنواره فیلم کوتاه سوره فیلم‌های کوتاهی از چندین کشور اروپایی را به دانشجویان و دوستداران فیلم کوتاه در ایران معرفی کنیم. امید است این اقدام دریچه‌ای به دنیای معنویت، دوستی و یگانه‌پرستی باز کرده و باعث شود که انسان به عنوان جانشین برتر پروردگارش در زمین بیش از پیش توانمندی‌های خود را شناسایی کند تا با تقویت آنها به مقامات عالی نائل آید.

در ادامه این مراسم ، سید جواد سلیمی دبیر این جشنواره گفت: جشنواره فیلم کوتاه دانشگاه سوره در راستای تحقق اهداف دانشگاه برای بالا بردن سطح آموزش دانشجویان سینما و آشنایی با تفکرات و اندیشه‌های جوان، برای نخستین‌بار برگزار شده و همزمان با برگزاری جشنواره چند کارگاه آموزشی نیز تشکیل خواهد شد. سفارتخانه‌های فرانسه، آلمان و هلند و مدرسه سینمایی لودز لهستان نیز در این جشنواره حضور دارند.

وی در ادامه افزود: امید است این جشنواره در سال‌های آینده به شکل بین‌المللی برگزار شود و استقبال فیلمسازان جوان از این جشنواره بسیار دلگرم‌کننده بود و هیئت انتخاب از بین ۶۱۶ فیلم ارسال شده به دفتر جشنواره ۷۱ فیلم را برای بخش مسابقه ملی برگزید.

در ادامه این افتتاحیه حسن دزواره مدیر هنری و امور بین‌المللی این جشنواره گفت: این جشنواره از ۳ بخش اصلی، ویژه و بخش جنبی تشکیل شده است که بخش اصلی نمایش ۷۱ فیلم رقابتی ایران است، بخش ویژه نمایش فیلم‌های مدرسه لودز لهستان است که فیلم‌های دانشجویان قدیمی با عنوان دیروز و فیلم‌های دانشجویان جدید با عنوان امروز به نمایش گذاشته می‌شود.

در بخش جنبی نیز فیلم‌های کوتاه کشور آلمان، فرانسه و هلند به نمایش گذاشته می‌شود که البته در این بخش فیلم‌های دانشجویی دانشگاه سوره نیز به نمایش گذاشته می‌شود.

دزواره خاطرنشان کرد: ۱۰۰ فیلم کوتاه ایرانی در بخش غیر رقابتی بخش جنبی نیز به نمایش گذاشته می‌شود که در مجموع ۲۵۰ فیلم در این جشنواره به نمایش در می‌آید.

وی به برگزاری کارگاه‌های آموزشی در این جشنواره اشاره کرد و افزود: کارگاه‌های آموزشی با حضور آنجلا هاردت مدیر جشنواره بین‌المللی فیلم «ابرهاوزن» در این جشنواره برگزار می‌شود.

به گزارش فارس در انتهای این برنامه ۳ فیلم کوتاه از کشورهای لهستان، آلمان و هلند به نمایش گذاشته شد.

نخستین جشنواره فیلم کوتاه سوره از تاریخ ۲۵ تا ۳۰ آبان ماه ۹۰ در سینما فلسطین تهران برگزار می‌شود.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900825001456

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات