چهارشنبه 25 آبان 1390

شورای نگهبان مصوبه مجلس برای مدیران سیاسی را رد کند/این رسم نوکری نیست

• نوشته شده توسط: ramin h

کامران در گفت‌وگو با فارس:
شورای نگهبان مصوبه مجلس برای مدیران سیاسی را رد کند/این رسم نوکری نیست

خبرگزاری فارس: نماینده مردم اصفهان با بیان اینکه مصوبه اخیر مجلس برای مدیران سیاسی مغایر با شرع، قانون و روحیه نوکری برای مردم است، از شورای نگهبان خواست این مصوبه را رد کند.

خبرگزاری فارس: شورای نگهبان مصوبه مجلس برای مدیران سیاسی را رد کند/این رسم نوکری نیست

حسن کامران نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به مصوبه اخیر مجلس برای پرداخت حقوق فوق‌العاده به سمت‌های مدیریت سیاسی بر مبنای ۸۰ درصد آخرین حقوق و فوق‌العاده‌ها، اظهار داشت: متاسفانه مجلس شورای اسلامی در شب عید غدیر مصوبه‌ای را تصویب کرد که مغایرت عینی و روش با منش سیاسی و اجتماعی امیرالمومنین داشت.

وی با بیان اینکه در کشور ما30 استاندار، 300 نماینده، صدها فرماندار و چند صد بخشدار و غیره وجود دارد، گفت: اگر همین مقامات ارشد سیاسی را محاسبه کنیم، مصوبه مجلس شامل حال2هزار نفر می‌شود که باید این این2 هزار نفر چه ویژگی‌ خاصی دارند که باید از شرایط استفاده کنند.

کامران با بیان اینکه نمایندگانی که به این مصوبه رای دادند فراموش کرده‌اند که برخی دختران و پسران برای ازدواج با مشکل مالی مواجه‌اند، تصریح کرد: گناه این جوانان چیست که جز مسئولان و مدیران سیاسی نبوده‌اند و شرایط کارگری هم برای آنها هموار نیست.

نماینده مردم اصفهان با بیان اینکه مصوبه مجلس برای مدیران سیاسی موجب شرمندگی دلسوزان انقلاب از شهدا و امام راحل شده است، تصریح کرد: شورای نگهبان که همواره مدافع حقوق مستضعفان بوده این مصوبه را رد خواهد کرد.


وی با بیان اینکه مصوبه مجلس برای مدیران سیاسی بار مالی برای دولت دارد و این مغایر با اصل قانون اساسی گفت که انتظار از شورای نگهبان جز رد این مصوبه نیست.


این نماینده مجلس با بیان اینکه مسئولان اجرایی و نظارتی از جمله نمایندگان مجلس در حقیقت نوکر مردم هستند، گفت: نوکری برای مردم یعنی خدمت خالصانه و بی‌منت؛ اینکه مجلس، حقوق نمایندگان را مادام‌العمر کند هیچ سنخیتی با نوکری و خدمت به مردم ندارد.


وی در پایان با بیان اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی همچون امام راحل ساده‌زیست هستند تا دیگر مسئولان نیز ساده‌زیستی را سرلوحه کار خود کنند، گفت: مصوبه مجلس برای مدیران سیاسی مغایر با نظرات امام راحل و مقام معظم رهبری است و قطعا با هوشیاری شورای نگهبان مغایرات آن با شرع مقدس و قانون اساسی اعلام خواهد شد.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900825001223

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات