چهارشنبه 25 آبان 1390

اوباما: به شدت نگران گسترش بحران یورو هستیم

• نوشته شده توسط: ramin h

اوباما: به شدت نگران گسترش بحران یورو هستیم

خبرگزاری فارس: باراک اوباما اعلام کرد به شدت نسبت به گسترش بحران یورو نگران است و گفت که اگر اروپا نتواند برای حل این مشکل برنامه‌ای منسجم و قوی طراحی کند، اوضاع در بازارهای مالی روز به روز وخیم‌تر خواهد شد.

خبرگزاری فارس: اوباما: به شدت نگران گسترش بحران یورو هستیم

به گزارش فارس به نقل از بی بی سی، رئیس جمهور آمریکا امروز چهارشنبه در کنفرانس خبری در کانبرا پایتخت استرالیا، تاکید کرد که اگر برنامه­ای قوی، منسجم و جامع  برای حمایت کامل اروپا از یورو طراحی نشود، همچنان بازارها را بی ثبات و پرتنش خواهیم دید.

وی در اشاره به تشکیل حکومت­های ایتالیا و یونان تاکید کرد که اروپا بیش از آنکه مشکل فنی یا تکنولوژیکی داشته باشد از "نبود اراده سیاسی" رنج می‌برد.

اوباما در ادامه گفت: راه‌کارهایی را که معتقدیم میزان حداقلی ثبات در بازار­های اروپا را محقق می­کند را به سران این قاره ارائه می­دهیم و در ادامه آنها فقط باید جرأت اتخاذ تصمیمات سخت را داشته باشند.

در همین زمینه، امروز شاخص بورس­های آسیا روندی نزولی داشت این در حالی است که نگرانی­ها درباره بحران منطقه یورو روز به روز در حال افزایش است. این نگرانی­ها به سبب مبهم بودن آینده وضعیت اقتصادی ایتالیا و یونان و میزان کارآمدی سیاست ریاضت اقتصادی است.

سرمایه گذاران اروپایی نیز نگرانند که این بحران به کشورهایی چون اتریش، بلژیک، فرانسه و آلمان که به مثابه ستون فقرات منطقه یورو هستند، سرایت کند.

لازم به ذکر است که چین نیز نسبت به اوضاع منطقه یورو ابراز نگرانی کرد و در این راستا بانک مرکزی چین، در پایگاه اینترنتی خود اعلام کرده بود که پکن خروج زودهنگام اروپا از بحران بدهی­ را بسیار بعید می­داند.

انتهای پیام/200358/صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900825001156

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات