چهارشنبه 25 آبان 1390

تامین 63 درصد آب قم از سرشاخه‌های دز

• نوشته شده توسط: ramin h

مدیرعامل شرکت آبفای قم خبر داد:
تامین 63 درصد آب قم از سرشاخه‌های دز

خبرگزاری فارس: رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم از تامین 63 درصد آب قم از سرشاخه‌های دز از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری تاکنون خبر داد.

خبرگزاری فارس: تامین 63 درصد آب قم از سرشاخه‌های دز

به گزارش خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی شرکت آب و فاضلاب استان قم، عبدالحمید توکلی‌بینا در جشن ولایت که در تالار آب شرکت آب و فاضلاب قم برگزار شد با بیان اینکه از ابتدای اردیبهشت ماه سال جاری  بیش از 63 درصد آب شهر قم، از سرشاخه‌های دز تامین شد، اظهار کرد: همین امر موجب شد تابستان امسال را علی رغم رشد یک درجه‌ای دما نسبت به سال گذشته، گرمای متداوم هوا و رشد جهشی مصرف آب بدون مشکل خاصی سپری کنیم.
وی تاکید کرد: آب سرشاخه‌های دز سبب شد از چهارمین سال پیاپی خشکسالی که گریبان‌گیر استان شده بود نجات یافته و از جیره‌بندی حدود 12 ساعته آب برای هر محله جلوگیری کنیم.

* افزایش 50 درصدی کیفیت آب قم
رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم همچنین با بیان اینکه امسال حدود 50 درصد وضعیت شوری آب نسبت به سال گذشته بهتر شده است، خاطرنشان کرد: با وجود اینکه  EC آب داخل شبکه یا همان میزان شوری سال گذشته حدود 5 هزار میکروموس بود اما این میزان در سال جاری با 2 هزار تا 2800 میکروموس کاهش مواجه بوده است.
وی در ادامه اظهار داشت: ما تنها شهری هستیم که برای نخستین بار در کشور چهار نوع آب شرب، بهداشتی، صنعتی و فضای سبز تولید و توزیع می‌کنیم.

*تاکید بر اصلاح رفتار مصرف و اصلاح ابزار مصرف
توکلی بینا در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر و قدردانی از همراهی و همکاری مردم برای گذر از کمبود آب در چند سال اخیر به ویژه سال جاری گفت: هر چه قدر ما برای تامین آب تلاش کنیم اما بر روی مدیریت تقاضا و اصلاح الگوی مصرف کار نشود تلاش‌ها و سرمایه‌گذاری‌ها بی‌نتیجه خواهد ماند.
وی در پایان تصریح کرد: اصلاح رفتار مصرف و اصلاح ابزار مصرف می‌تواند مدیریت مصرف را به همراه داشته باشد و در این صورت می‌توانیم امیدوار باشیم آب سرشاخه های دز که تا افق 1420 پیش‌بینی شده است برای شهر قم مکفی باشد.
انتهای پیام/ص30
 منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900825001149

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic