چهارشنبه 25 آبان 1390

تداوم بحران بدهی در حوزه پولی یورو

• نوشته شده توسط: ramin h

/تحلیل رویترز از بحران اروپا/
تداوم بحران بدهی در حوزه پولی یورو

خبرگزاری فارس: هرچند با تغییر نخست وزیر ایتالیا و تشکیل کابینه جدید در یونان، امید حل بحران بدهی در منطقه پولی یورو شکل گرفت، اما کشوری مانند فرانسه که اقتصاد دوم حوزه یورو است نیز در معرض خطر فرو رفتن در بحران بدهی قرار گرفته است.

خبرگزاری فارس: تداوم بحران بدهی در حوزه پولی یورو

به گزارش فارس به نقل از رویترز، منطقه پولی یورو با کابینه تکنوکرات ایتالیا و ائتلاف جدید یونان ، ائتلافی که انتظار می رود رای اعتماد بگیرد، در انتظار فرصت استی تا بتواند مشکل بدهی را کنترل کند و از رکود اقتصاد جهان جلوگیری کند.
 
"ماریو مونتی"، نخست وزیر جدید ایتالیا مصصم است نشان دهد او حکومت جدیدی ایجاد کرده و اصلاحات ساختاری برای نجات اقتصاد بدهکار ایتالیا طراحی کرده است.
 
نخست وزیر جدید یونان، لوکاس پاپاندموس انتظار دارد به راحتی رای اعتماد را به دست آورد اما بازسازی اقتصاد ویران یونان را با حکومتی که بر اثر اقدامات ریاضت اقتصادی منشعب شده است، کار مشکلی می داند. در یونان اولین کاری که پاپاندموس انجام می دهد افزایش مالیات و کاهش هزینه هاست. این امر برای حفظ وام های جدید و خارج شدن از ورشکستگی نیاز است.
 
اما شرکای آسیایی و اروپا متوجه شدند افزایش ریسک وام دهی بر کشوری با اعتباری مانند فرانسه نیز اثر می‌گذارد. فرانسه دومین اقتصاد منطقه پولی یورو اخیرا زیر فشار هزینه های وام دهی قرار گرفته است. بدین ترتیب، نگرانی هایی مبنی بر این که حتی اعضای اصلی منطقه اقتصادی یورو از سرایت بحران بدهی منطقه نتوانند رهایی یابند، شکل گرفت.
 
در ادامه وزیر خزانه داری آمریکا، اظهار داشت اروپا وظیفه خطیری در بالا بردن اعتبار برخی ازکشورهایش و افزایش رشد اقتصادی دارد. وی در کنفرانسی که وال استریت ژورنال بانی آن بود، گفت: ایجاد توازن کاری مشکل است و آن‌ها با این مشکل در حال مبارزه‌اند، اما من فکر می‌کنم آن ها به تدریج موفق می‌شوند. اروپا توانایی حل این مشکل را دارد.
 
بسیاری از تحلیل گران معتقدند که تنها راه برای جلوگیری از سرایت بحران بدهی در اروپا این است که بانک مرکزی اروپا مقدار زیادی از اوراق قرضه را بخرد.
 
انتهای پیام/ 200357/صمنبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900825001105

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic