چهارشنبه 25 آبان 1390

اعتراض دانشجویان نسبت به تبلیغات زودهنگام یک نماینده در دانشگاه آزاد رشت

• نوشته شده توسط: ramin h

با صدور بیانیه‌ای صورت گرفت؛
اعتراض دانشجویان نسبت به تبلیغات زودهنگام یک نماینده در دانشگاه آزاد رشت

خبرگزاری فارس: بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد واحد رشت در اعتراض به تبلیغات زودهنگام یک نماینده این شهر در دانشگاه آزاد عنوان کرد: دانشجو جاده صاف‌کن جریان‌های سیاسی نیست.

خبرگزاری فارس: اعتراض دانشجویان نسبت به تبلیغات زودهنگام یک نماینده در دانشگاه آزاد رشت

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، در بخشی از بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی رشت که یک نسخه از آن در اختیار دفتر این خبرگزاری در رشت قرار گرفته، آمده است: امام خامنه‌ای برای مجلس جایگاه والایی قائل هستند و میِ‌فرمایند «مجلس شورای اسلامی مهم‌ترین بعدی است که نظام اسلامی ایران از آن به طرف هدف‌های خود عبور کند.

بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد رشت در واکنش به اقدام 'ح.ت' برای تبلیغات زودهنگام در دانشگاه آزاد رشت در ادامه بیانیه خود آورده است: با توجه به شأن و جایگاه مقدس مجلس باید دقت کرد افرادی که در صدد حضور در مجلس و در اختیار گرفتن حق وکالت از امت مسلمان هستند، از سلامت رفتار، تعهدات لازم و شعور سیاسی بالایی برخوردار باشند.

این بیانیه می‌افزاید: رقابت و تبلیغات انتخاباتی که از مهم‌ترین و سخت‌ترین مراحل انتخابات مجلس شورای اسلامی محسوب می‌شود باید به نحوی قانونی و اخلاقی و در زمانی مشخص و نزدیک به موسم انتخابات صورت گیرد و دانشگاه مکان مقدسی است که پایگاه تولید علم و پرورش دانشجویان بیدار و روشن ضمیر و محل ایجاد گفتمان‌های علمی، سیاسی و اجتماعی آزاد به دور از حضور مستقیم جریان‌های سیاسی و فرصت‌طلب است.

در بخش دیگری از این بیانیه ذکر شده است: دانشجو حق دارد در فعالیت‌های سیاسی جامعه شرکت کند اما سیاستمداران و وابستگان حزبی جریان‌های سیاسی حق ندارند تاخت و تازهای سیاسی و منفعت طلبی‌های حزبی خود را به صحنه دانشگاه کشیده و از دانشجو به عنوان جاده صاف‌کن جریان‌های سیاسی خود استفاده کند.

در ادامه این بیانیه عنوان شده است: هفته گذشته 'ح.ت' نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی با حضور بی‌جا و بی‌موقع در دانشگاه آزاد رشت تبلیغات زود هنگام انتخاباتی خود را آغاز کرده است و البته این رفتار ناشیانه وی در این مکان سئوالاتی را برای ما دانشجویان به همراه داشته است.

این بیانیه تصریح کرده است: با وجود این تحرکات سیاسی برای جلب آرای مردم، فضای سیاسی دانشگاه و حتی استان آلوده می‌شود و افراد کارآمد وارد میدان انتخابات نمی‌شوند و موقعیت‌ها، عرصه تاخت و تاز سودجویان قرار می‌گیرد و اغماض و چشم‌پوشی ما و بیان نکردن این حقایق در واقع حمایت از چنین رفتارهایی است.

دانشجویان بسیج دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت با اعلام اعتراض از این‌گونه اعمال و رفتارهای قانون‌شکنانه، خواستار برخورد و جلوگیری از حضور اینگونه افراد در این برهه حساس در دانشگاه‌ها شدند.

دانشجویان از ارگان‌های ذی‌صلاح به ویژه شورای نگهبان تقاضا کردند با ریشه‌یابی این عملکردهای نادرست و ناعادلانه فرصت برابر و عادلانه برای تمام مردم و نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی را فراهم آورند.
انتهای پیام/منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900825001097

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات