چهارشنبه 25 آبان 1390

"خالد مشعل" اواخر ماه جاری به اردن می‌رود

• نوشته شده توسط: ramin h

"خالد مشعل" اواخر ماه جاری به اردن می‌رود

خبرگزاری فارس: نماینده جنبش حماس در لبنان اعلام کرد که مقدمات سفر رئیس دفتر سیاسی این جنبش به اردن مهیا شده است و سفر وی اواخر ماه جاری میلادی انجام خواهد شد.

خبرگزاری فارس: "خالد مشعل" اواخر ماه جاری به اردن می‌رود

به گزارش فارس، "علی برکه" در گفت‌وگو با روزنامه"الغد" چاپ اردن گفت که تماس‌ها با اردن برای تکمیل مقدمات سفر "خالد مشعل" به این کشور پس از 25 ماه جاری میلادی(4 آذر)، در حال انجام است.
 
وی افزود که مقدمات سفر مشعل تقریبا به طور کامل فراهم شده است و ما در انتظار تعیین زمان مناسب بین دو طرف هستیم.
 
وی همچنین اظهار داشت که مشعل در این سفر با "عون الخصاونه" نخست‌وزیر اردن و تعدادی از مسئولان ارشد این کشور دیدار و گفت‌‌وگو خواهد کرد.
 
برکه بر تمایل حماس برای برقرار روابط بهتر با اردن و بازگشایی صفحه جدید برای حفظ امنیت و ثبات این کشور و حمایت از بازگشت آوارگان فلسطینی تاکید کرد.
 
وی به اهمیت سفر مشعل به اردن در سایه تاکید دائمی حماس بر حق بازگشت آوارگان و مخالفت با وطن جایگزین و عدم اعطای اجازه برای حل‌وفصل قضیه فلسطین به ضرر اردن اشاره و تصریح کرد: حماس به برقراری روابط مستحکم و بسیار خوب با کشورهای عربی بویژه آنهایی که میزبان آوارگان فلسطینی هستند، تمایل دارد.
 
اردن از زمان تبعید 5 تن از رهبران حماس از جمله مشعل از اردن به قطر در سال 1999 تا کنون به طور رسمی هیچ یک از مقام‌های این جنبش را به حضور نپذیرفته است. 

انتهای پیام/++منبع: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13900825001100

نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات