شنبه 19 آذر 1390

چرا رژیم‌ صهیونیستی «سگ نگهبان» آمریکاست؟

• نوشته شده توسط: ramin h

چرا رژیم‌ صهیونیستی «سگ نگهبان» آمریکاست؟

خبرگزاری فارس: مقام معظم رهبری، در مراسم جشن دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری امام علی(ع) در بخشی از بیانات خود، رژیم صهیونیستی را «سگ نگهبان» آمریکا خطاب کردند.رژیم صهیونیستی رژیمی غیر مشروع است که همواره در یکی از اصلی‌ترین سیاست‌های خود و به دلایل مشخص و نامشخص بسیاری، حفاظت از منافع آمریکا در خاورمیانه به‌عنوان راهبرد اصلی او مطرح بوده است.

خبرگزاری فارس: چرا رژیم‌ صهیونیستی «سگ نگهبان» آمریکاست؟

مقام معظم رهبری، در مراسم جشن دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه افسری امام علی(ع) در بخشی از بیانات خود، رژیم صهیونیستی را «سگ نگهبان» آمریکا خطاب کردند.
معظم‌له فرمودند: «هم آمریکا بداند، هم دست‌نشاندگانش بدانند، هم سگ نگهبانش رژیم صهیونیستى در این منطقه بداند؛ پاسخ ملت ایران به هرگونه تعرضى، هرگونه تجاوزى، بلکه هر گونه تهدیدى، پاسخى خواهد بود که از درون، آن‌ها را از هم خواهد پاشید و متلاشى خواهد کرد.»
رژیم صهیونیستی از نزدیک به 60 سال قبل با غصب و اشغال بخش‌هایی از خاک کشور فلسطین، در منطقه خاورمیانه حضور یافت؛ رژیمی غیر مشروع که همواره در یکی از اصلی‌ترین سیاست‌های خود و به دلایل مشخص و نامشخص بسیاری، حفاظت از منافع آمریکا در خاورمیانه به‌عنوان راهبرد اصلی او مطرح بوده است؛ رژیمی نامشروع که حتی برای دفاع از منافع آمریکا در منطقه خاورمیانه، جنگ نیز به راه می‌اندازد.
عاملان اصلی به‌راه‌انداختن جنگ 33 روزه
این ایالات متحده آمریکا و جرج بوش رئیس جمهور وقت آن است که در هنگام آغاز حمله اسرائیل به مرزهای لبنان و جنگ با حزب‌ا...، این جنگ را دفاع از ایالات متحده می‌نامد.
البته قبل از آن نیز برخی رسانه‌های آمریکایی از خبری موهوم پرده برداشته بودند که می‌گفت اسرائیل به زودی و با حمایت آمریکا جنگی را در خاورمیانه به راه خواهد انداخت که در واقع جنگ نماینده کاخ سفید یعنی رژیم صهیونیستی با نماینده ایران یعنی حزب‌ا... خواهد بود.
«ازرائیل یاکی» از مشاوران وقت دولت جرج بوش است. او در یکی از سخنرانی‌های خود که در روزهای پایانی جنگ 33 روزه منتشر شد، گفته بود: «کاخ سفید مدت‏ها به دنبال دلیلى براى حمله‏ بازدارنده علیه حزب‏الله بود. ما مى‏خواستیم حزب‏اللَّه را نابود کنیم و اکنون کسى را براى این‏کار اجیر کرده‏ایم.»
روزنامه «نیویورکر» نیز یک هفته پس از پایان جنگ 33 روزه و پیروزی حزب‌ا... می‌نویسد: «دولت بوش قصد داشت به ایران حمله کند؛ اما برای این کار، ابتدا می‌بایست حزب‌ا... را حذف می‌کرد.»
سیمور هرش، روزنامه مشهور آمریکایی، هم در یکی از مقالات رسانه‌ای خود تأکید می‌کند که آمریکا از قبل از جنگ 33 روزه، از حمله رژیم صهیونیستی به حزب‌ا... آگاه بوده و آن را تأیید می‌کرده است.
چنگ و دندان‌هایی که رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد
مقامات رژیم اشغالگر قدس همچنین در زمینه چنگ و دندان نشان دادن به حریف اصلی دولت آمریکا یعنی جمهوری اسلامی ایران ید طولایی دارند.
آن‌ها در حالی که تمام افکار عمومی در جهان می‌دانند رژیم صهیونیستی بدون حمایت مالی و تسلیحاتی کاخ سفید توانایی مقابله با هیچ چالش نظامی را ندارد، بارها و بارها جمهوری اسلامی را به حمله نظامی تهدید کرده‌اند.
در واقع، رژیمی که حتی توانایی مقابله با گروه‌های نظامی دولت حماس و یا حزب‌ا... را ندارد و این مسأله را در عمل هم نشان داده است، در لحظاتی که ایالات متحده پرونده‌هایی را برای فضاسازی علیه کشورمان در زمینه مسائل هسته‌ای علم کرده است، به تهدید نظامی ایران اسلامی می‌پردازد؛ تهدیدهایی که حتی رسانه صهیونیستی هاآرتص نیز اذعان می‌کند از سال 2005 همواره علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح می‌شوند اما هیچ‌گاه عملی نمی‌شوند.
ضرورت‌هایی که اسرائیل را مجبور می‌کند سگ نگهبان باشد
صهیونیست‌ها البته ضرورت‌های دیگری نیز برای سرسپردگی ذلیلانه به ایالات متحده دارند.
بر اساس تحقیقی که در سایت آمریکایی «گزارش واشنگتن» منتشر شده است، مقامات کاخ سفید طی سال‌های 1996 تا 2008 بیش از 114 میلیارد دلار از پول‌های به دست آمده از مالیات‌های پرداختی توسط مردم آمریکا را به رژیم صهیونیستی پرداخته‌اند.
این در حالی است که «شرل مک‌آرتور» نویسنده گزارش مذکور تأکید می‌کند سرجمع این رقم که از گزارش‌های رسمی نهادهای آمریکا استخراج شده، برآوردی محافظه‌کارانه است و اصل رقم کمک‌های آمریکا به رژیم صهیونیستی باید بسیار بیش‌تر از این باشد.
لیست کمک‌ها و حمایت‌هایی که مقامات کاخ سفید از رژیم صهیونیستی به عمل می‌آورند تا این رژیم سرپا بماند، شامل بندهای مختلفی است. حمایت‌های مختلفی که آن‌قدر جدی و تعیین کننده هستند که مقامات رژیم صهیونیستی را مجبور می‌سازند تا به شدت و علی‌رغم قیافه حق به جانب خود در مواجهه با آمریکا، تلاش بی‌حدّ و حصری انجام دهند تا در نقشی مثل یک سگ نگهبان به خوبی بتوانند منافع واشنگتن را در خاورمیانه و در بسیاری از نقاط دنیا حفظ کنند.
خبرگزاری فارس می‌افزاید: در ادامه تحقیق خود در این زمینه به سندی برخوردیم که توسط گروه تحقیقات کنگره آمریکا منتشر شده و طی آن لیست بلندبالایی از کمک‌های کاخ سفید به رژیم صهیونیستی مورد معرفی قرار گرفته است.
در مقدمه این گزارش آمده است که پس از جنگ جهانی دوم؛ بزرگ‌ترین دریافت کننده کمک از ایالات متحده کسی نبوده است جز رژیم صهیونیستی.
در این گزارش همچنین تصریح می‌شود کمک‌هایی که صهیونیست‌ها از کاخ سفید دریافت می‌کنند، کمک‌هایی خاص! است و پروتکل‌های موجود به هیچ کشور دیگری اجازه برقراری چنین روابط نزدیکی را با آمریکا نمی‌دهد.
در این سند رسمی که در سال 2010 منتشر گردیده، عناوین زیادی از کمک‌های ایالات متحده به رژیم صهیونیستی قید شده است که در ادامه به تعدادی از آن‌ها اشاره می‌کنیم:
- قرارداد 10 ساله کمک نظامی آمریکا به رژیم اشغالگر قدس که اخیراً منعقد شده است.
- ارائه تسهیلات به تل‌آویو برای تأمین نقدینگی مورد نیاز به منظور انجام فعالیت‌هایی مرتبط با تسلیحات نظامی
- اختصاص بودجه برای برنامه‌های مشترک موشکی بین ایالات متحده و رژیم صهیونیستی
- تضمین‌های آمریکا برای انتقال تسلیحات تولید شده در سرزمین‌های اشغالی و توسط صهیونیست‌ها به اشخاص ثالث
- ضمانت وام‌های رژیم صهیونیستی توسط دولت آمریکا
- ارائه خدمات به پناهندگان به رژیم صهیونیستی توسط دولت آمریکا
- کمک‌های اضطراری آمریکا به رژیم صهیونیستی که در هر قالبی می‌توانند مطرح شوند.
- اعطای وام به رژیم صهیونیستی برای بهبود اقتصادی این رژیم جعلی
تمام این اسناد و خبرهای منتشر شده حکایت از آن دارد که رژیم اشغالگر قدس چاره‌ای جز ایفای نقش «سگ نگهبانی» برای ایالات متحده ندارد.
در واقع سران این رژیم مجبورند سگ‌های نگهبان آمریکا در منطقه خاورمیانه باشند تا مقامات کاخ سفید نیز با پول مالیات‌هایی که از مردم این کشور می‌گیرند، بتوانند حیات اسرائیل را تضمین کنند.
البته استکبار جهانی و ایالات متحده آمریکا تعدادی «سگ زنجیری» نیز در منطقه خاورمیانه دارند که وظیفه رسانه‌هاست تا بیش‌تر به معرفی و افشای چهره ننگین آن‌ها بپردارند.

انتهای پیام/


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic