شنبه 19 آذر 1390

محل دفن شهدای عاشورا در کابل به نام "شهدای عاشورا" نام‌گذاری شود

• نوشته شده توسط: ramin h

خانواده‏ شهدای عاشورای حسینی افغانستان در گفت‏وگو با فارس:
محل دفن شهدای عاشورا در کابل به نام "شهدای عاشورا" نام‌گذاری شود

خبرگزاری فارس: شماری از خانواده‏های شهدای عاشورا در "کابل"، "مزارشریف" و "قندهار" با تأکید بر پیگیری این حادثه از سوی دولت و جامعه جهانی خواستار نامگذاری تپه‏ محل دفن اعضای خانواده‌شان به نام تپه "شهدای عاشورا" شدند.

خبرگزاری فارس: محل دفن شهدای عاشورا در کابل به نام "شهدای عاشورا" نام‌گذاری شود

به گزارش خبرنگار خبرگزاری فارس در کابل، خانواده شهدا و زخمی شدگان حادثه روز عاشورا در کابل و 2 شهر دیگر افغانستان با گلایه از دولت این کشور در رابطه با عدم اعلام عزای عمومی برای یک روز در این کشور، خواستار پیگیری جدی این حادثه از سوی دولت شدند.
 
شهدای عاشورا با خون خود به امام حسین لبیک گفتند
 
"محمد جواد احمدی" از افرادی که یکی از اعضای خانواده خود را در این حادثه از دست داده است، به خبرنگار فارس گفت: بزرگ‏ترین آرزوی ما این است که خداوند و امام زمان علیه‏السلام شهادت این شهیدان را از ما بپذیرند، ما در ماتم این عزیزان بسیار غمگین و محزون شده‏ایم.

وی افزود: شهادت این عزاداران ادامه راه امام حسین علیه‏السلام است و این شهیدان لبیک "یاحسین" را با خون خود نوشتند.

احمدی علاوه کرد: خانواده‏های شهدا از دولت اسلامی افغانستان می‌خواهند، تپه‏ای که همه شهیدان روز عاشورا در آن دفن شده‏اند به نام تپه "شهیدان عاشورای حسینی" نامگذاری شود.

شهادت در راه امام حسین علیه‏السلام افتخار ما است

"چراغ‏علی" نیز یکی از اعضای خانواده‌ این شهدا است، او با بیان این که شهادت در راه اسلام مایه افتخار است، گفت: مردم افغانستان به خصوص شهروندان کابل به خاطر تقدیم این شهیدان در راه خدا به خود می‏بالند.

وی با اشاره به این که دستگیری و مجازات عاملان اصلی این رویدادها مهمترین خواسته ما از دولت و جامعه جهانی است، اظهار داشت: در این صورت گروه‌های تروریستی با عبرت از این برخورد دیگر به خود اجازه انجام چنین اقداماتی را نمی‌دهند.

چراغ‏علی تصریح کرد: ما حسینی هستیم و حسینی باقی خواهیم ماند و اکنون که یک عضو خانواده ما در این راه شهید شده ما حاضریم همه شهید شویم تا راه امام حسین علیه‏السلام ادامه پیدا کند و اسلام زنده بماند.
 
مردم باید به زخمی‌های حادثه کابل خون اهدا کنند
 
"محمد تمیم" که 2 عضو خانواده‏اش در این حادثه زخمی شده‌اند و اکنون در بیمارستان بستری هستند، گفت: از مردم افغانستان می‏خواهم تا به زخمیان این حادثه خون اهدا کنند.

وی با بیان این که اهدای خون به این زخمی‏ها در حقیقت اهدای خون به تحقق اهداف اسلام است، گفت: در حال حاضر شماری از زخمی‏شدگان این حادثه در بیمارستان‏ هستند و توانایی مالی معالجه کامل خود را ندارند.

تمیم اظهار داشت: دولت و مردم افغانستان باید به یاری آنان بشتابند و در حد توان خود سعی کنند زندگی سالم را به آنان باز گردانند.

باید عزای عمومی اعلام می‏شد

"فاطمه پویا" یکی از حاضران در مراسم تجلیل از "شهدای عاشورا" در کابل به فارس گفت: مردم افغانستان از دولت انتظار داشتند تا برای یک روز هم که شده در این کشور عزای عمومی اعلام می‌کرد.

وی ادامه داد: مشخص کردن این روز از یک سو می‌توانست باعث تسکین روحیه مردم و خانواده شهدا شود و از سوی دیگر پاسخی قاطع به دشمنان وحدت و برادری این کشور باشد.

در مراسم گرامی‏داشت عاشورای حسینی مردم شهرهای کابل، مزارشریف و قندهار افغانستان از سوی "لشکر جنگوی" پاکستان هدف حملات تروریستی و انفجار قرار گرفتند که در نتیجه آن بیش از 200  تن شهید و زخمی شدند.

انتهای پیام/م


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic