شنبه 19 آذر 1390

اصفهان با پدیده اینورژن مواجه شده است

• نوشته شده توسط: ramin h

از 3 روز گذشته تاکنون؛
اصفهان با پدیده اینورژن مواجه شده است

خبرگزاری فارس: مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: از سه روز گذشته تا کنون پدیده اینورژن در اصفهان ایجاد شده اما این پدیده با عنوان وارونگی دما در مرحله هشدار قرار دارد و هنوز به مرحله بحرانی نرسیده است.

خبرگزاری فارس: اصفهان با پدیده اینورژن مواجه شده است

منصور شیشه فروش امروز در گفت‌و‌‌گو با خبرنگار فارس در اصفهان اظهار داشت: در حال حاضر پدیده اینورژن یا وارونگی دما در بیشتر شهر‌های بزرگ و صنعتی کشور بروز پیدا کرده است و این پدیده به صورت معمول در نیمه دوم سال ایجاد می‌شود.
وی با بیان اینکه وارونگی دمای بیشتر مناطق کشور با سکون هوا ارتباط مستقیم دارد، اضافه کرد: این پدیده تنها به اصفهان اختصاص ندارد و هم‌اکنون شهر‌های صنعتی موجود در سطح کشور با اینورژن مواجه شده‌اند.
مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه در حال حاضر توصیه‌های لازم در مورد این پدیده به مردم ارائه شده است، تصریح کرد: جلسات متعددی در استانداری اصفهان در ارتباط با این موضوع و کنترل پدیده اینورژن در اصفهان برگزار شده است و در حال حاضر مشکلی در این زمینه وجود ندارد.
وی با بیان اینکه محیط زیست اصفهان به صورت مداوم و مستمر گزارش‌های خود را در مورد وضعیت وارونگی دمای هوا ارائه می‌دهد، ادامه داد: آمار و نتایج وضعیت هوای اصفهان به صورت 24 ساعت توسط مسئولان محیط زیست بررسی می‌شود و هوا‌شناسی نیز گزارش‌های خود را در این زمینه به ستاد مدیریت بحران استانداری ارائه می‌دهد.
شیشه فروش با بیان اینکه در حال حاضر وضعیت موجود در این زمینه کنترل شده است، تاکید کرد: از سه روز گذشته تا کنون پدیده اینورژن در اصفهان ایجاد شده اما این پدیده با عنوان وارونگی دما در مرحله هشدار قرار دارد و هنوز به مرحله بحرانی نرسیده است.
وی با اشاره به اینکه در صورت نیاز اقدامات لازم در راستای این موضوع صورت می‌گیرد، افزود: هم‌اکنون باید طرح زوج و فرد در برخی از معابر شهری اصفهان رعایت شود و افراد باید از خودرو‌های شخصی در سطح شهر به میزان کم‌تری استفاده کنند.
مدیرکل ستاد مدیریت بحران استانداری اصفهان با اشاره به اینکه حمل و نقل مردم با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی باید افزایش یابد، بیان داشت: صنایع آلاینده نیز باید میزان آلایندگی خود را کنترل کنند و کاهش پدیده اینورژن با همکاری این واحد‌ها محقق می‌شود.
وی با بیان اینکه اصفهان در سال گذشته نیز با پدیده اینورژن مواجه شده است، گفت: روند میزان آلودگی هوا، میزان ذرات ریز و شاخص کیفیت هوا به صورت مستمر بررسی می‌شود و در حال حاضر وارونگی دمای هوای اصفهان نگران‌کننده نیست.
انتهای پیام/م20


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic