یکشنبه 20 آذر 1390

اعتراف واشنگتن به حضور ۱۵ هزار کارمند در سفارت آمریکا در عراق

• نوشته شده توسط: ramin h

اعتراف واشنگتن به حضور ۱۵ هزار کارمند در سفارت آمریکا در عراق

خبرگزاری فارس: با وجود آنکه مقامات آمریکایی پیشتر از گفتن تعداد دقیق پرسنل خود که در عراق می‌مانند خودداری کرده بودند، سخنگوی سفارت آمریکا در عراق اعتراف کرد که ۱۵ هزار تن از پرسنل خود را به عنوان کارمند در سفارت خود در عراق نگه می‌دارد.

خبرگزاری فارس: اعتراف واشنگتن به حضور ۱۵ هزار کارمند در سفارت آمریکا در عراق

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، " مایکل مک کلان" روز شنبه اعلام کرد که شمار کارکنان سفارت آمریکا در عراق ۱۵ هزار نفر هستند که این تعداد پس از پایان ضرب‌الاجل خروج نیروهای آمریکایی از عراق در بغداد باقی می‌مانند.
 
وی با کم اهمیت جلوه دادن این تعداد زیاد نیروی آمریکایی در سفارت آمریکا در بغداد اینگونه گفت که آمریکا تنها ۱۵ هزار کارمند در سفارت خود در بغداد حفظ می‌کند و باقی آماری که در این زمینه می دهند تنها بزرگنمایی این تعداد است و شاید در آینده این تعداد کم شود.
 
سخنگوی سفارت آمریکا در بغداد در توجیه حفظ این تعداد زیاد پرسنل در بغداد، گفت: طبق روابط گسترده آمریکا و عراق و همچنین اندازه بزرگ سفارت آمریکا در عراق، واشنگتن به این تعداد کارمند نیاز دارد تا در عراق بمانند و طبق توافقنامه چارچوب استراتژیک که میان دو کشور آمریکا و عراق درباره همکاری در زمینه‌های مختلف از جمله همکاری دیپلماتیک، بهداشت، فرهنگ و محیط زیست، به این تعداد نیرو در عراق نیاز است.
 
"جفری بوکانان" سخنگوی ارتش آمریکا در بیانیه‌ای در خصوص عقب‌نشینی نیروهای آمریکایی از عراق گفت: آمریکا به عقب‌نشینی کامل از عراق طبق برنامه تعیین شده پایبند است.
 
وی در ادامه افزود: ۷۵۰۰ نظامی آمریکایی در عراق باقی مانده‌اند و ۱۷۰ هزار نظامی عراق را ترک کرده‌اند. نظامیان باقیمانده در عراق در ۵ پایگاه آمریکایی مستقر هستند و این در حالی است که قبل از آغاز عقب‌نشینی نظامیان آمریکایی از عراق، این نظامیان در ۵۰۵ پایگاه آمریکایی در عراق مستقر بودند
انتهای پیام/ف.ص


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات