یکشنبه 20 آذر 1390

عرضه نخستین دانشنامه جامع و کامل فرهنگ عاشورا با 60درصد تخفیف

• نوشته شده توسط: ramin h

عرضه نخستین دانشنامه جامع و کامل فرهنگ عاشورا با 60درصد تخفیف

خبرگزاری فارس: اولین دانشنامه جامع و کامل فرهنگ عاشورا و زندگی امام حسین(ع) در نمایشگاه فرهنگی هنری «خیمه خورشید» با 60 درصد تخفیف عرضه می‌شود.

خبرگزاری فارس: عرضه نخستین دانشنامه جامع و کامل فرهنگ عاشورا با 60درصد تخفیف

به گزارش خبرگزاری فارس، نخستین دانشنامه جامع فرهنگ عاشورا و زندگی امام حسین(ع) که توسط نشر همراهان جوان منتشر شده است در اولین نمایشگاه فرهنگی هنری عاشورا «خیمه خورشید» در غرفه «همراه عاشوراییان» عرضه می‌شود.
این دانشنامه شامل زندگی اهل بیت و یاران امام حسین(ع)، واقعه تاریخی کربلا، آنچه در کربلا گذشت، روز شمار ماه محرم 61 هجری قمری، است. 
همچنین در بخش‌های دیگر این کتاب با دیدگاه دانشمندان غیرمسلمان و علماء اهل تسنن پیرامون واقعه عاشورا و امام حسین(ع) آشنا می‌شویم. این کتاب همراه با لوح فشرده تکمیلی ارائه می‌شود که ادامه برخی از مطالب کتاب به صورت فرمت پی دی اف در این لوح گنجانده شده است.
همچنین در این لوح فایل‌های تصویری مربوط با عاشورا و مداحی‌های گلچین شده گنجانده شده است، این کتاب با 60 درصد تخفیف در نمایشگاه فرهنگی هنری عاشورا «خیمه خورشید» عرضه می‌شود. 

* «خیمه خورشید» از نشست تا پیامک
 
مسابقه پیامکی «خیمه خورشید» هر روز در نخستین نمایشگاه فرهنگی هنری «خیمه خورشید» برگزار می‌شود.
این مسابقه با هدف گسترش فرهنگ عاشورایی به صورت روزانه با طرح سوالی در رابطه با واقعه عاشورا و فرهنگ و عبرت‌های آن در طول برگزاری نمایشگاه اجرا می‌شود.
بازدیدکنندگان نمایشگاه فرهنگی هنری «خیمه خورشید» برای شرکت در این مسابقه چهار گزینه‌ای باید عدد گزینه صحیح را به سامانه پیامکی 100004510 ارسال کنند. هر روز به قید قرعه به برندگان این مسابقه جوایز نفیسی اهداء خواهد شد.
بنابراین گزارش، در طول برگزاری نمایشگاه فرهنگی هنری «خیمه خورشید»، نشست‌های ادبی نیز با موضوع ادبیات عاشورایی و معرفی کتاب‌ها و نویسندگان این حوزه برگزار می‌شود.
همچنین برگزاری شب‌های شعر عاشورایی با حضور شاعران برجسته کشور همراه با نمایشنامه‌خوانی،مقتل خوانی و خوانش مثنوی طاقدیس و برگزاری آیین تعزیه از دیگر برنامه‌های روزانه نمایشگاه فرهنگی هنری «خیمه خورشید» است.
 
* خیمه عاشورا و دفاع مقدس

دبیر بخش «خیمه عاشورا و دفاع مقدس» نخستین نمایشگاه فرهنگی هنری عاشورا درباره این قسمت از نمایشگاه گفت: تلاش ما در خیمه عاشورا و دفاع مقدس بر این است تا با استخراج مفاهیم مشترک بین مکتب حسینی و عاشورا و دفاع مقدس و ارائه آن در قالب‌های هنری به شهروندان بتوانیم مفهوم ارتباطی این دو موضوع را به شهروندان انتقال دهیم.
خیمه عاشورا و دفاع مقدس از چند بخش کلی تشکیل شده است که ورودی این بخش «حسینیه حاج همت» نام دارد.
بخش دیگر این نمایشگاه به نمایش گلچین پوسترهای کمتر منتشر شده می‌پردازد؛ همچنین با نصب تابلوهایی سعی شده است تا خاطراتی درباره ارادت رزمندگان به سرور و سالار شهیدان و ائمه روایت شود. 
از فضاسازی‌های خوب عاشورا و دفاع مقدس می‌توان به تابلوی پلاک 651 شهید که در روز عاشورا شهید شده‌اند یاد کرد که در این تابلو نام شهیدان بر روی این پلاک‌ها درج شده است.
شهروندان از این بخش استقبال خوبی دارند و با خواندن نام شهدا یاد آن‌ها می‌کنند. در تابلو قمقمه‌ها تعدادی از قمقمه‌ها با ترکش آسیب دیده در دفاع مقدس را به نمایش گذاشته شده است.
همچنین بخش‌ کارگاه‌های هنری به صورت زنده و در حال تولید نقاشیخط و تولید آثار هنری هستند. 
در پایان خیمه عاشورا و دفاع مقدس بخش لبیک است که در‌آن با استفاده از آثار مفهومی و استفاده از رسانه‌های دیداری و شنیداری و دکور فضای زنده‌ای را طراحی شده است که شهروندان در این فضاها حرکت می‌کنند و با کمک راهنما مفاهیم عاشورایی انتقال داده می‌شود؛ برای دیدن این بخش از نمایشگاه «خیمه خورشید» علاقه‌مندان می‌توانند تا 25 آذر از ساعت 8 تا 20 به خیابان حجاب کانون پرورش فکری کودکان مراجعه کنید.

این نمایشگاه به همت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و به مناسبت ایام محرم و سوگواری سالار شهیدان در حال برگزاری است برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره 1837 تماس بگیرید.
انتهای پیام/و


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic