یکشنبه 20 آذر 1390

اجرای طرح کارت هوشمند درمان از ابتدای سال آینده

• نوشته شده توسط: ramin h

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در گفت‌وگو با فارس خبرداد:
اجرای طرح کارت هوشمند درمان از ابتدای سال آینده

خبرگزاری فارس: مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: کارت هوشمند درمان به صورت پایلوت از ابتدای سال آینده در استان گیلان اجرایی می‌شود.

خبرگزاری فارس: اجرای طرح کارت هوشمند درمان از ابتدای سال آینده

رحمت‌الله حافظی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی فارس درباره دلیل تأخیرهای متوالی در اجرای کارت هوشمند درمان، اظهار داشت: کارت هوشمند درمان با تعاریفی که در گذشته شده بود قابل دسترس نیست.

وی ادامه داد: کارت هوشمند درمان نیاز به 15 سال کار تخصصی دارد؛ در کاندا صدور کارت هوشمند درمان حدود 12 سال طول کشیده است.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بیان داشت: برای اجرای این طرح با گذشت 15 سال چندین مدیر تغییر می‌کند که همین موضوع موجب انحراف در پروژه کارت هوشمند درمان می‌شود.

حافظی با اشاره به اینکه این موضوع چند صد میلیارد تومان بارمالی دارد گفت: سازمان نمی‌تواند چنین منابعی را تأمین کند.

وی خاطرنشان کرد: پروژه کارت هوشمند درمان را با یک نرم افزار ساده که در حال تکمیل است در اختیار پزشکان قرار می‌گیرد و کارت تعیین هویت نیز به بیمه شدگان سازمان تأمین اجتماعی ارائه می‌شود.

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی یادآور شد: پیش بینی ما این است در اوایل سال آینده طرح کارت هوشمند درمان را به صورت پایلوت در استان گیلان اجرایی کنیم.

به گزارش فارس از مزایای کارت هوشمند درمان تأمین اجتماعی، جلوگیری از بروز تخلفات و سوء استفاده‌های فعلی، مدیریت اطلاعات تولید شده درمانی، تشکیل پرونده الکترونیکی درمانی بیمار و ارائه خدمات بهتر درمانی به بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی است.
انتهای پیام/   


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic