تبلیغات
روزنامه - انگلیسی‌ها برای تولید برق به سوزاندن اجساد متوسل می‌شوند
یکشنبه 20 آذر 1390

انگلیسی‌ها برای تولید برق به سوزاندن اجساد متوسل می‌شوند

• نوشته شده توسط: ramin h

انگلیسی‌ها برای تولید برق به سوزاندن اجساد متوسل می‌شوند

خبرگزاری فارس: با نصب توربین بر روی یک کوره آدم‌سوزی در شهر دورهام، گرمای حاصل از سوزاندن اجساد به 150 کیلووات بر ساعت برق مبدل می‌شود که قادر است 1500 تلویوزیون را برای یک‌ساعت روشن نگه دارد.

خبرگزاری فارس: انگلیسی‌ها برای تولید برق به سوزاندن اجساد متوسل می‌شوند

به گزارش فارس به نقل از "ام‌اس‌ان‌بی‌سی"، به زودی در شهر دورهام انگلیس از سوزاندن اجساد برای تولید برق استفاده خواهد شد.

بنابراین گزارش، با نصب توربین بر روی یک کوره آدم‌سوزی در شهر دورهام، گرمای حاصل از سوزاندن اجساد به 150 کیلووات بر ساعت برق مبدل می‌شود که قادر است 1500 تلویوزیون را برای یک‌ساعت روشن نگه دارد. این برق به شرکت‌های فعال در زمینه انرژی در منطقه فروخته خواهد شد.

ام‌اس‌ان‌بی‌سی در دفاع از این طرح ناخوشایند که به منزله توهین به انسان‌هایی است که تا همین چند روز قبل در کنار دیگر انسان‌ها زندگی می‌کردند، می‌نویسد: شاید این طرح در نگاه اول مشمئزکننده به نظر برسد اما "استیو لوکر"، مهندس کوره‌های آدم‌سوزی و صاحب و مدیر شرکت "بی اند ال کریمیشن سیستم"  واقع در فلوریدای آمریکا می‌گوید که این طرح می‌تواند فرآیند آدم‌سوزی را بسیار مفیدتر کند چرا که به این وسیله از تولیدات آن استفاده می‌شود.

به گفته لوکر، با توجه به قیمت بالای انرژی در اروپا در کنار قوانین سخت مربوط به دفع زباله (در اینجا منظور اجساد مردگان است)، به نظر می‌رسد که در آینده استفاده از جسد برای تولید انرژی افزایش چشمگیری یابد. وی از اینکه کوره‌های آدم‌سوزی در آمریکا هنوز به اندازه اروپا خروجی گرما ندارند ابراز نارضایتی کرده است.

کوره‌های جسدسوزی در اروپا تقریبا تمام ۲۴ ساعت مشغول کار هستند حال آنکه این رقم در آمریکا تنها 8 ساعت در روز است. هزینه نصب توربین در اروپا ۵ ساله بازمی‌گردد اما این رقم در آمریکا 15 تا 20 ساله است.

سنت سوزاندن جسد، سنتی متعلق به ادیان غیرتوحیدی و بت‌پرستان شرق آسیاست که در کشورهای مسیحی نباید جریان داشته باشد. مسیحیان نیز اجساد مردگان خود را دفن می‌کنند اما روشن نیست که چگونه سوزاندن جسد در این کشورها رواج یافته است؟

این نیز روشن نیست که سازمان‌های عریض و طویل حقوق بشری در اروپا چرا در برابر این توهین آشکار به شان انسان ساکت مانده‌اند؟

انتهای پیام/ک.ص
 


نظرات()