یکشنبه 20 آذر 1390

مشاجره لفظی نمایندگان روسیه و فرانسه در شواری امنیت

• نوشته شده توسط: ramin h

مشاجره لفظی نمایندگان روسیه و فرانسه در شواری امنیت

خبرگزاری فارس: نمایندگان روسیه و فرانسه در شورای امنیت درباره سوریه دچار اختلاف بودند که این اختلاف به مشاجره لفظی انجامید.

خبرگزاری فارس: مشاجره لفظی نمایندگان روسیه و فرانسه در شواری امنیت

به گزارش فارس، روزنامه النهار لبنان به نقل از منابع دیپلمات اعلام کرد که مشاجره‌ای لفظی میان ویتالی چورکین و همتای فرانسوی او در شورای امنیت پیش آمد.

به گزارش النهار، چورکین که اکنون ریاست دوره‌ای شورای امنیت را بر عهده دارد، به جلسه شورای امنیت و توضیح یکجانبه ناوی پیلای کمیسریای عالی سازمان ملل در امور حقوق بشر درباره وضع سوریه اعتراض کرد که این اعتراض با اعتراض شدید ژرار آرو نماینده فرانسه روبه‌رو شد.

چین درخواست کرده بود که توضیحات ناوی پیلای شامل وضعیت فلسطین اشغالی نیز بشود.

نماینده روسیه در این هنگام فرصت را غنیمت شمرد و درخواست جلسه‌ای کرد هر کدام از اعضای شورا حق داشته باشند صحبت کنند اما آرو بشدت اعتراض کرد و به طور ضمنی خواستار رای‌گیری شد و چون نماینده روسیه می‌دانست که رای به سود نماینده فرانسه تمام خواهد شد، کوتاه آمد.

فرانسه کشوری است که در ماه‌های گذشته بیشترین تلاش طاقت‌فرسا را در شورای امنیت علیه سوریه داشته است و به دلیل حمایت روسیه از سوریه، بشدت از سیاست مسکو عصبی است.

روسیه به همراه چین، تاکنون مانع صدور قطعنامه‌ علیه سوریه شده‌اند؛ امری که خشم آمریکا و فرانسه و انگلیس را بشدت برانگیخته است.

انتهای پیام/.++


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات