یکشنبه 20 آذر 1390

شایعه پیدا شدن آدم کوتوله در زنجان تکذیب شد

• نوشته شده توسط: ramin h

از سوی مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان؛
شایعه پیدا شدن آدم کوتوله در زنجان تکذیب شد

خبرگزاری فارس: مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان گفت: پیدا شدن آدم کوتوله در زنجان شایعه بوده و رسما تکذیب می‌شود.

خبرگزاری فارس: شایعه پیدا شدن آدم کوتوله در زنجان تکذیب شد

یحیی نقی‌زاده محجوب امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زنجان با رد شایعات موجود مبنی بر پیدا شدن آدم کوتوله در این استان، اظهار داشت: پیدا شدن آدم کوتوله در زنجان واقعیت ندارد.

وی با اشاره به اینکه فیلم تهیه شده از آدم کوتوله یک انیمیشن ساختگی است، خاطر نشان کرد: این انیمیشن از طریق بلوتوث به افراد ارسال می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان با بیان اینکه انیمیشن تصویر آدم کوتوله متعلق به مرد 40 یا 45 ساله را نشان می‌دهد، اضافه کرد: آدم کوتوله در این تصویر با ریش و موی بلندی به نمایش درآمده است.

وی تصریح کرد: در انیمیشن تهیه شده این عروسک انسان‌نما توسط یک فرد از داخل جعبه بیرون آورده می‌شود و سپس در جای خود قرار داده می‌شود.

نقی‌زاده محجوب با اشاره طراحی ماهرانه انیمیشن مربوط به آدم کوتوله ادامه داد: در تصاویر بلوتوث شده به مردم، دست‌ها و پاهای آدم کوتوله به هنگام جابه‌جایی حرکت می‌کند که این امر موجب انحراف اذهان عمومی می‌شود.

وی به شایعه نگهداری و به نمایش گذاشتن این آدم کوتوله در موزه باستانشناسی استان زنجان اشاره کرد و گفت: این شایعه به هیچ وجه صحت ندارد.

مدیرکل میراث فرهنگی استان زنجان همچنین به مراجعه مردم به موزه باستان شناسی ذوالفقاری اشاره کرد و افزود: برخی از افراد با انجام چنین اقداماتی با احساسات و افکار مردم بازی می‌کنند.

وی اظهار داشت: بین مردم شایع شده که میراث فرهنگی استان زنجان به منظور نمایش این آدم کوتوله در موزه باستان شناسی ذوالفقاری از هر بازدید‌کننده مبلغ 40 هزار ریال دریافت می‌کند در حالی که این موضوع صحت ندارد.

انتهای پیام/


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات