یکشنبه 20 آذر 1390

مصرف میوه «به» در کاهش تهوع زنان باردار مؤثر است

• نوشته شده توسط: ramin h

آشنایی با طب سنتی ایران/
مصرف میوه «به» در کاهش تهوع زنان باردار مؤثر است

خبرگزاری فارس: دستیار تخصصی طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: مصرف میوه «به» در تقویت دریچه تحتانی مری یا فم معده مؤثر است و موجب کاهش تهوع دوران بارداری زنان می‌شود.

خبرگزاری فارس: مصرف میوه «به» در کاهش تهوع زنان باردار مؤثر است

محمود خدادوست در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان باشگاه خبری فارس «توانا» اظهار داشت: طب سنتی طبی پیشگیرانه است و در طب سنتی ایران برای حفظ سلامت و تندرستی افراد، باید متناسب با مزاج سن، مزاج فرد، مزاج فصل و مزاج جنس تدابیری اتخاذ شود.

وی گفت: افراد تدابیر خاصی را با توجه به مزاج‌های 9 گانه باید در نظر بگیرند و برای حفظ تعادل بدنشان باید با توجه به مزاجشان غذاهایی را مصرف کنند، به عنوان مثال کسی که دارای طبیعت گرم و خشک است باید غذاهای متمایل به سردی را در رژیم غذایی خود قرار دهد. 

دستیار تخصصی طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران افزود: ویار و تهوع حاملگی یکی از مسائلی است که زنان حامله در طول دوران بارداری با آن مواجه هستند که ویار حاملگی مربوط به عملکرد دریچه تحتانی مری یا فم معده است.
 
خدادوست ادامه داد: عادت ماهانه زنان در دوران حاملگی قطع می‌شود و برخی اخلاط کثیف که در حالت طبیعی از طریق آن از بدن خارج می‌شد، در بدن باقیمانده و تجمع پیدا می‌کند، این موضوع باعت تحریک دریچه تحتانی مری یا فم معده می‌شود و این دریچه به خوبی کار نمی‌کند، در نتیجه موجب بروز ناراحتی گوارشی و تهوع می‌شود.

وی اضافه کرد: استفاده از مواد غذایی که دریچه تحتانی مری یا فم معده را تقویت کند، موجب کاهش تهوع دوران بارداری می‌شود.
 
دستیار تخصصی طب سنتی دانشگاه علوم پزشکی تهران گفت: در گذشته به زنان باردار توصیه می‌شد برای اینکه کودکشان زیبا شود، روزانه یک عدد میوه «به» مصرف کنند به دلیل اینکه «به» موجب تقویت دریچه تحتانی مری می‌شود و از این طریق دستگاه گوارش خوب کار می‌کند.

خدادوست بیان کرد: توصیه می‌شود که زنان باردار از موادغذایی که موجب تقویت معده می‌شود در دوران بارداری استفاده کنند.
انتهای پیام/


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات