یکشنبه 20 آذر 1390

درخواست انگلیس برای تعیین یک کشور اروپایی به عنوان حافظ منافعش

• نوشته شده توسط: ramin h

مهمان پرست خبر داد:
درخواست انگلیس برای تعیین یک کشور اروپایی به عنوان حافظ منافعش

خبرگزاری فارس: سخنگوی وزارت خارجه با اشاره به درخواست انگلیس برای اینکه یکی از کشورهای اروپایی به عنوان حافظ منافع این کشور عمل کند، گفت: همه جنبه های این درخواست به ویژه جنبه حقوقی آن باید بررسی شود و کارشناسان حقوقی و سیاسی ما در حال بررسی آن هستند.

خبرگزاری فارس: درخواست انگلیس برای تعیین یک کشور اروپایی به عنوان حافظ منافعش

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، رامین مهمان پرست سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در برنامه نگاه یک شبکه اول سیما در پاسخ به سوالی در خصوص روابط تهران و لندن با بیان اینکه هنوز قطع رابطه سیاسی به طور کامل صورت نگرفته ولی هر دو سفارتخانه تعطیل است، گفت: ما رفتار، اظهارات و اقدامات انگلیس در صحنه بین الملل را رصد می کنیم.

وی افزود: خواسته ای را دولت انگلیس داشته که یک کشور اروپایی به عنوان حافظ منافع این کشور فعالیتش را دنبال کند که باید همه جنبه های آن به ویژه جنبه حقوقی آن بررسی شود که در دستور کار ماست و کارشناسان حقوقی و سیاسی ما در حال بررسی آن هستند.

مهمان پرست اقدام دولت انگلیس در اخراج دیپلمات های ایرانی از لندن و خروج دیپلمات های انگلیسی از تهران را انفعالی و شتابزده خواند و گفت: این رفتار انگلیس نشان داد که آنها خیلی عصبانی شده اند.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی درباره وضعیت نصرت الله تاجیک سفیر اسبق ایران در اردن که به دلیل اتهام واهی خرید دوربین دید در شب در انگلیس در حصر خانگی به سر می برد، با اشاره به اقدامات صورت گرفته برای ممانعت از استرداد تاجیک به آمریکا، گفت: امیدواریم مسائل سیاسی که بین دولت ما و انگلیس اتفاق افتاده بر پرونده تاجیک تاثیر منفی نداشته باشد.

وی با تأکید مجدد بر آزادی هر چه سریع تر تاجیک تصریح کرد: از همه طرق ممکن از حقوق اتباعمان از جمله تاجیک دفاع می کنیم.

مشروح این اظهارات بعداً ارسال می شود.

انتهای پیام/ش


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات