یکشنبه 20 آذر 1390

علی‌آبادی: با تغییرات در فدراسیون‌ها پست‌های بین‌المللی مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند

• نوشته شده توسط: ramin h

/نشست صیانت از اعضای ایرانی مجامع بین‌المللی ورزشی/
علی‌آبادی: با تغییرات در فدراسیون‌ها پست‌های بین‌المللی مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند

خبرگزاری فارس: رئیس کمیته ملی المپیک گفت:‌ با تغییرات در رأس فدراسیون‌ها پست‌های بین‌المللی با بی‌مهری مواجه شده‌اند و گاهی اوقات نیز کنار گذاشته می‌شوند.

خبرگزاری فارس: علی‌آبادی: با تغییرات در فدراسیون‌ها پست‌های بین‌المللی مورد بی‌مهری قرار می‌گیرند

محمد علی‌آبادی رئیس کمیته ملی المپیک در نشست صیانت از اعضای ایرانی مجامع بین‌المللی ورزشی گفت:‌ زمانی‌که در سازمان بودم و چه هم‌اکنون که در کمیته ملی المپیک هستم، معتقدم ظرفیت بالایی در ورزش داریم و نمایندگان ما در سراسر جهان در فدراسیون‌های مختلف حضور دارند. با خودم فکر می‌کردم چه باید بکنیم تا این اعضا را متمرکز کنیم و آنجا را که نیاز به تقویت دارند تقویت کنیم تا این اعضا در پست‌های بین‌المللی بتوانند به ورزش کشور خدمات دهند.
وی ادامه داد: با تغییرات در فدراسیون‌ها این سمت‌ها با بی‌مهری مواجه شده و گاهی جایگاه دچار تغییرات می‌شود و افراد کنار گذاشته می‌شود. این مسأله را در هیئت اجرایی مطرح کردیم که در نهایت این موارد را به صورت آیین‌نامه در اختیار اعضا قرار دادیم. این حرکت یک شروع است و هنوز به نتیجه مطلوب و مورد نظر نرسیده است. برگزاری چنین جلساتی ارزشمند است، اما نباید محدود به یک یا دو نشست شود.

رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به اینکه در بسیاری از رشته‌ها داور و ناظری نداشتیم که از حق ما دفاع کند، اظهار داشت: با نبودن داور و ناظر اجحاف زیادی در حق ورزشکاران می‌شود. باید هر چقدر می‌توانیم حضورمان را در ورزش جهانی توسعه دهیم. با برگزاری چنین نشست‌هایی باید بهترین‌ها را انتخاب کنیم و کسانی‌که حرف جدیدی در ورزش دارند را بشناسیم.

وی افزود: همانطور که در عرصه سیاسی به ما ظلم می‌شود و نمای کشور ما را به گونه‌ای دیگر به نمایش می‌گذارند و با توهین و تحقیر عمل می‌کنند و نمی‌توانند باور کنند پس از 32 سال از انقلاب با وجود فشارها به خوبی از مرزهای خطر عبور کرده‌ایم و به مرحله آرامش رسیده‌ایم در عرصه ورزش هم همین‌طور است. بسیاری از ورزشکاران خارجی که به ایران می‌آیند نگاه و دیدشان به سرعت تغییر می‌کند. حال سؤال این است که چه کنیم که هر یک از اعضای ما در خارج از کشور که در جلسات شرکت می‌کنند ما را به دیگر کشورها بشناسانند؟

علی‌آبادی ادامه داد: معتقدم کمیته ملی المپیک و نمایندگان ما نقش وزارت خارجه را ایفاء می‌کنند. برخورد خوب اعضا و اطلاعاتی که به کشورهای دیگر می‌دهند، می‌تواند نقش مؤثری را در فعالیت‌های کشور داشته باشد.

در ادامه نشست اعضا حاضر در جلسه مشکلاتی را در خصوص فعال نبودن سفارتخانه‌ها، ساماندهی داوران بین‌المللی، محدودیت مالی و پوشش بانوان را مطرح کردند که علی‌آبادی در این خصوص گفت: یکی از بحث‌های ما این است که ارتباط گسترده با سفارتخانه‌ها داشته باشیم، اما این تعامل باید دو طرفه باشد.
انتهای پیام/


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات