یکشنبه 20 آذر 1390

دفاع از شیر 600 تومانی/واردات شیرخشک همچنان ممنوع است

• نوشته شده توسط: ramin h

وزیر جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با فارس مطرح کرد:
دفاع از شیر 600 تومانی/واردات شیرخشک همچنان ممنوع است

خبرگزاری فارس: وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه واردات شیر خشک همچنان ممنوع است، گفت: قیمت 600 تومان خرید شیر از دامدار برای رسیدن به قیمت واقعی مناسب است و دامداران باید به دنبال کاهش قیمت تمام شده باشند.

خبرگزاری فارس: دفاع از شیر 600 تومانی/واردات شیرخشک همچنان ممنوع است

صادق خلیلیان در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در خصوص جزئیات آخرین تصمیم‌ ستاد تنظیم بازار در مورد شیر و فراورده‌های آن گفت: واردات شیر خشک همجنان ممنوع بوده و ممنوعیت آن ادامه خواهد داشت.
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه قیمت خرید شیر از دامدار به 600 تومان افزایش یافته است، افزود: قیمت پایه خرید شیر از دامدار در ابتدای سال 520 تومان تعیین شده بود و خوشبختانه به طور متوسط در کشور به این رقم رسیدیم و از آن نیز عبور کردیم.
 خلیلیان گفت: در 6 ماهه دوم سال این قیمت تجدید نظر شد و 600 تومان در برخی‌ استانها تعیین و مورد توافق هم قرار گرفته است.
وزیر جهاد کشاوری گفت: فکر می‌کنم این گام دومی که برداشته شده مناسب است تا به قیمت خرید واقعی شیر برسیم.
وی ادامه داد: دامداران هم بایستی بهره‌وری و کارایی خودشان را افزایش دهند و نمی‌توانیم قیمت خرید شیر از دامدار را مرتب افزایش دهیم.
خلیلیان افزود: اگر قیمت تمام شده یک منطقه بالاست نمی‌توانیم همان قیمت را برای خرید شیر از دامدار در نظر بگیریم بلکه دامداران هم در پایین آوردن قیمت تمام شده شیر باید تلاش کنند.
وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: قیمت پایه متوسط کشوری که بهره‌وری در آن لحاظ شده برای خرید شیر از دامدار تعیین می‌شود و همه دامداران باید خودشان را به آن قیمت برسانند.
به گزارش فارس اخیرا برخی در داخل کشور با بهانه کافی نبودن شیر خام در کشور به دنبال واردات شیرخشک بودند.
انتهای پیام/ص


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات