یکشنبه 23 بهمن 1390

یک جمعیت عربستانی: آل سعود به عمد" معترضین" را هدف قرار می‌دهد

• نوشته شده توسط: ramin h

یک جمعیت عربستانی: آل سعود به عمد" معترضین" را هدف قرار می‌دهد

خبرگزاری فارس: جمعیت "رشد و تغییر" عربستان با رد ادعای وزارت کشور سعودی در توجیه کشته شدن معترضین تاکید کرد که کشتن معارضین در این کشور به عمد توسط ماموران رژیم صورت می‌گیرد.

خبرگزاری فارس: یک جمعیت عربستانی: آل سعود به عمد" معترضین" را هدف قرار می‌دهد

به گزارش فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی راصد، جمعیت "تغییر و توسعه" عربستان ادعای وزارت داخلی این کشور در کشته شدن معارضان در استان القطیف در شرق عربستان را رد و تاکید کرد که کشتن معارضان این منطقه به عمد توسط ماموران رژیم صورت می‌گیرد.

این جمعیت با انتشار بیانیه‌ای در راستای اطلاعیه منتشره توسط وزارت داخلی سعودی که در آن بر عدم دست داشتن نیروهای وابسته به این وزارتخانه در کشته شدن دو شهروند عربستانی طی روزهای پنج‌شنبه و جمعه گذشته در القطیف و العوامیه تاکید کرد، هدف اصلی این اطلاعیه را تحریف افکار عمومی و وارونه جلوه دادن حقایق دانست.

در این بیانیه آمده است که وزارت داخلی سعودی در تحریف حقایق تنها نبوده بلکه در این میان رسانه‌های سعودی وابسته به رژیم نیز تلاش بسیاری جهت تحریف و تکذیب واقعیت‌ها دارند.

جمعیت تغییر و توسعه عربستان در ادامه بیانیه خود افزود: کشته شدن هفت شهروند عربستانی ظرف کمتر از سه ماه و هدف قرار گرفته شدن از ناحیه سینه ، گردن و سر این افراد همه بر این نکته تاکید می‌کند که این قتل‌ها عمدی صورت گرفته است.

همچنین این جمعیت تاکید کرد که رژیم در هدف قرار دادن معارضان از گلوله‌های ضد زره و برای سرکوب تظاهرات‌کنندگان از زره‌پوش‌های نظامی استفاده می‌کند و این بیانگر این امر است که این نیروها دستور قتل و کشتار مستقیم را دارند.

طی روزهای پنج شنبه و جمعه گذشته مناطق شرقی عربستان به شدت ناآرام بود و به دنبال راهپیمایی‌های مسالمت‌امیزی که در این مناطق و از جمله شهرهای القطیف و العوامیه برگزار شد، نیروهای امنیتی رژیم سعودی اقدام به سرکوب شدید تظاهرات‌ها و ناآرامی‌ها کردند.

بر اثر اقدامات سرکوبگرانه نیروهای امنیتی رژیم سعودی ظرف سه روز اخیر دو جوان سعودی به نام‌های زهیر عبد الله ال سعید و منیر المیدانی با شلیک مستقیم این نیروها در دو شهر العوامیه و القطیف به شهادت رسیدند.

این در حالی است که حمله نیروهای امنیتی آل‌سعود به تظاهرات‌کنندگان در شرق این کشور ده‌ها مجروح برجای گذاشت و موجب بروز موجی از خشم و غضب در میان مردم منطقه شد.


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات