سه شنبه 25 بهمن 1390

استقبال اتحادیه اروپا از اعزام نیروهای حافظ صلح به سوریه

• نوشته شده توسط: ramin h

استقبال اتحادیه اروپا از اعزام نیروهای حافظ صلح به سوریه

خبرگزاری فارس: بدنبال توافق کشورهای اتحادیه عرب در رابطه با برقراری تماس با مخالفان سوری و کسب مجوز از سازمان ملل برای اعزام نیروهای حافظ صلح به دمشق، اتحادیه اروپا حمایت خود را از طرح پیشنهادی اتحادیه عرب اعلام کرد.

خبرگزاری فارس: استقبال اتحادیه اروپا از اعزام نیروهای حافظ صلح به سوریه

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، اتحادیه اروپا امروز ضمن پشتیبانی از طرح اتحادیه عرب مبنی بر مجوز سازمان ملل برای اعزام تیمی از نیروهای حافظ صلح به سوریه، از شورای امنیت سازمان ملل خواست تا در راستای متوقف کردن خشونت های سوریه وارد عمل شود.

"مایکل مان" سخنگوی "کاترین اشتون" رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا امروز اعلام کرد: ما از این تصمیم گیری های جسورانه و تعهد شفاف و رهبری و مدیریتی که اتحادیه عرب در راستای حل بحران سوریه در پیش گرفته است، استقبال می کنیم.

سخنگوی رئیس سیاست خارجی اتحادیه اروپا در قالب بیانیه ای اعلام کرد: اولین هدف اتحادیه اروپا توقف سریع کشتارها در سوریه است و بنابراین ما از هرگونه ابتکاری که بتواند در راستای رسیدن به این هدف کمک کننده باشد از جمله حضور قوی تر اتحادیه عرب در خاک سوریه مطابق با سازمان ملل برای تحقق آتش بس و پایان خشونت ها در سوریه، تا حد زیادی پشتیبانی می کنیم.

سخنگوی اشتون در ادامه بیانیه خود با اشاره به اینکه اتحادیه عرب بار دیگر درخواست قاطعانه تجدیدنظر شورای امنیت سازمان ملل را مطرح کرد،‌ نوشت: ما درخواست های قاطعانه خود را از تمام اعضای شورای امنیت در راستای داشتن اقدامی سازنده و عمل کردن با احساس مسئولیت در این لحظه بسیار حساس دوباره آغاز می کنیم.

حمایت اتحادیه اروپا از طرح پیشنهادی اتحادیه عرب درباره سوریه در شرایطی گزارش می شود که اتحادیه عرب روز گذشته در راستای برقراری تماس با گروه های مخالف سوری و درخواست از سازمان ملل برای شکل دهی به نیروهای حافظ صلح مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب و اعزام این نیروها به سوریه به توافق رسیدند.

"یوسف احمد" نماینده دائم سوریه در اتحادیه عرب نیز در واکنش به این طرح اعلام کرده است که کشورش این طرح را کاملا رد می‌کند و این تصمیم نشان می‌دهد که کار مشترک اعراب به تاراج رفته و اراده اتحادیه عرب درباره سوریه جعلی و دروغ است.

احمد با اشاره به عربستان و قطر تصریح کرده است: این تصمیم دیوانگی و سرخوردگی آن دسته از دولت‌های عربی را نشان می‌دهد که اخیرا در شورای امنیت در راستای جلب حمایت کشورهای خارجی برای دخالت در سوریه و گدایی کردن تحریم‌های بیشتر برای مردم این کشور شکست خوردند.


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات