سه شنبه 25 بهمن 1390

پل رابرتز: پول های واشنگتن در سال 2009 جنبش سبز را به وجود آورد

• نوشته شده توسط: ramin h

اعتراف جدید معاون وزیر سابق خزانه‌داری آمریکا
پل رابرتز: پول های واشنگتن در سال 2009 جنبش سبز را به وجود آورد

خبرگزاری فارس: تحلیلگر برجسته آمریکایی از به کار رفتن پول های واشنگتن در خدمت منافع رژیم صهیونیستی خبر داد و حمایت از جنبش سبز در ایران را نیز از نمونه‌های آن ذکر کرد.

خبرگزاری فارس: پل رابرتز: پول های واشنگتن  در سال 2009 جنبش سبز را به وجود آورد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان ، «پل کریگ رابرتز» معاون وزیر سابق خزانه‌داری آمریکا در مقاله‌ای که در وب سایت خویش منتشر کرد، اکثر تحرکات، هزینه‌ها و دخالت‌های آمریکا در جهان و به خصوص منطقه خاورمیانه را در جهت منافع رژیم اسرائیل ارزیابی کرد.

این تحلیلگر برجسته آمریکایی ضمن اشاره به استقرار ناوهای هواپیمابر آمریکا و کشتی‌های جنگی ناتو در خلیج فارس گفت: حضور آمریکا در خلیج فارس با هدف حمایت از اسرائیل بوده و سامانه‌های موشکی آمریکایی در کشورهای دست نشانده عربی از جمله امارات نیز وظیفه حفاظت از اسرائیل را بر عهده دارند.   

کریگ رابرتز ادامه داد: حمایت‌های پر هزینه آمریکا از اسرائیل در شرایطی صورت می‌گیرد که میلیونها آمریکایی خانه و کاشانه خود را از دست داده و در بحران شدید اقتصادی به سر می‌برند.

وی همچنین گفت: پولهای واشنگتن که از مالیات‌های مردم آمریکا بدست می‌آید صرف براندازی در کشورهای مخالف منافع اسرائیل از جمله ایران می‌شوند.

معاون وزیر سابق خزانه‌داری آمریکا ضمن اشاره به نارضایتی رژیم صهیونیستی از به قدرت رسیدن پوتین در روسیه افزود: همانگونه که امروز واشنگتن سعی دارد با صرف هزینه‌های گزاف ده‌ها هزار روس را برای مخالفت با پوتین در روسیه به خیابانها بکشد، در سال 2009 نیز همین پول های واشنگتن بود که حرکتی اعتراضی موسوم به "جنبش سبز" را در ایران به راه انداخت.

این تحلیلگر آمریکایی ادامه داد: دولت‌های ایران و روسیه، منافع اسرائیل را به خطر می‌اندازند و همین امر سبب شده که آمریکا مجبور باشد برای مبارزه با این کشورها هزینه‌های گزافی صرف کند.


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic