سه شنبه 25 بهمن 1390

افزایش خشونت‌های جنسی بر ضد زنان عرب در سرزمین‌های اشغالی

• نوشته شده توسط: ramin h

افزایش خشونت‌های جنسی بر ضد زنان عرب در سرزمین‌های اشغالی

خبرگزاری فارس: یک روزنامه صهیونیستی گزارش داد که میزان آزار و اذیت جنسی زنان عرب ساکن سرزمین های اشغالی افزایش چشمگیر ۲۰ درصدی داشته است.

خبرگزاری فارس: افزایش خشونت‌های جنسی بر ضد زنان عرب در سرزمین‌های اشغالی

به گزارش فارس روزنامه صهیونیستی هاآرتص در گزارش خود در این زمینه آورده است: گزارش‌‌ها نشان می‌دهد که میزان آزار و اذیت و تجاوز جنسی به زنان عرب ساکن سرزمین های اشغالی در سال 2012، 20 درصد افزایش داشته است.

بر اساس این گزارش، بررسی های انجام شده حاکی از این است که میزان خشونت های جنسی بر ضد این زنان در سال 2011 نسبت به سال گذشته افزایش 20 درصدی را نشان می دهد. این در حالی است که 45 درصد از زنان مورد تجاوز قرار گرفته در سال گذشته اعلام کرده اند که برای نخستین بار مسئله مورد تجاوز قرار گرفتن خود را به دیگران گفته اند.

این بررسی ها که توسط مرکز کمک به قربانیان تجاوز و آزار و اذیت جنسی انجام شده است، نشان می دهد که اعراب در سرزمین های اشغالی به شدت در معرض اذیت و آزار قرار دارند و این در حالی است که زنان عرب به ویژه در معرض این آزار و اذیت‌ها هستند.

این گزارش در شرایطی منتشر شده است که قرار است امروز سمیناری در مورد موضوع خشونت بر ضد جامعه عرب در سرزمین های اشغالی به ویژه بر ضد زنان، با حضور کمیته تحقیق پارلمان رژیم صهیونیستی به ریاست احمد طیبی عضو این پارلمان مورد بحث و بررسی قرار گیرد.

احمد طیبی که ریاست این سمینار را بر عهده دارد، در این باره می گوید: خشونت، جنایت و قتل زنان عرب در سرزمین های اشغالی یکی از نگرانی های عمده ای که وجود دارد و این مسئله می تواند باعث آسیب رساندن به اصول اجتماعی جامعه اسرائیل شود.

در عین حال مرکز کمک به قربانیان تجاوز در سرزمین های اشغالی در گزارشی که در سال 2010 منتشر شده بود، این مسئله را مطرح کرده بود که در این سال تجاوز به 385 زن عرب گزارش شده است. این در حالی بود که در سال 2011 این میزان به 414 مورد رسید. همچنین خشونت های جنسی نیز از 178 مورد در سال 2010 به 229 مورد در سال 2011 افزایش یافته است. 17 نفر از این زنان نیز اقدام به درمان آسیب های ناشی از آزار و اذیت جنسی کرده اند.

در بخش پایانی این گزارش آمده است: از میان زنان قربانی خشونت های جنسی در سرزمین های اشغالی، تنها 39 درصد به پلیس شکایت کرده‌اند و این در شرایطی است که 75 درصد اعلام کرده اند شجاعت شکایت به پلیس را در این مورد نداشته اند.


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic