تبلیغات
روزنامه - افزایش مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی فارس
چهارشنبه 26 بهمن 1390

افزایش مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی فارس

• نوشته شده توسط: ramin h

تا پایان سال جاری صورت می‌گیرد
افزایش مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی فارس

خبرگزاری فارس: با بهره‌برداری از دو مجتمع خدماتی رفاهی بین‌راهی در محورهای مواصلاتی شیراز ـ اصفهان و شیراز ـ بوشهر تعداد این مجتمع‌ها به 20 مجتمع فعال می‌رسد.

خبرگزاری فارس: افزایش مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی فارس

به گزارش خبرگزاری فارس از شیراز به نقل از روابط عمومی اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان فارس، احمد خواست خدایی مدیرکل حمل و نقل و پایانه‌های استان فارس اظهار داشت: اجرای فاز نخست دو مجتمع خدماتی رفاهی بین‌راهی طلائیه (پاسارگاد) و سیدالشهدا (کازرون) آغاز شده است.

وی با بیان اینکه هر دو مجتمع با صرف هزینه‌ 21 میلیارد ریال در مدت سه سال توسط بخش خصوصی به بهره‌برداری رسیده است، گفت: یک‌ میلیون و 104 هزار ریال توسط این اداره کل به صورت بلاعوض برای احداث رمپ‌های ورودی و خروجی این مجتمع‌ها هزینه شده است.

خواست خدایی همچنین با اشاره به اهمیت احداث مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی در ارتقای سطح ضریب ایمنی در سفرها، کاهش سوانح جاده‌ای و آلودگی‌های زیست‌محیطی و ارائه خدمات به طور متمرکز به مسافران و رانندگان افزود: با احداث این مجتمع‌ها شاهد اشتغال‌زایی نیز هستیم، به گونه‌ای که در هر دو مجتمع بهره‌برداری شده در این ایام 21 فرصت شغلی (به طور مستقیم و غیر مستقیم) ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: در حال حاضر 73 موافقت اصولی برای احداث مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی در محورهای مختلف و مواصلاتی این استان صادر شده است.

این مسئول در پایان گفت: 31 مجتمع در حال احداث و 17 مجتمع نیز در حال بهره‌برداری است و تلاش داریم با همکاری دستگاه‌های اجرایی مربوطه و بهره‌برداران طرح تا پایان سال جاری سه مجتمع دیگر در محورهای شیراز جهرم، جهرم لارستان و فیروزآباد عسلویه به بهره‌برداری رسانده که بر این اساس تعداد مجتمع‌های خدماتی رفاهی بین‌راهی فعال این استان به 20 مجتمع می‌رسد.


نظرات()