تبلیغات
روزنامه - بسته فرهنگی به سبد کالای کارکنان دولت اضافه شود
جمعه 19 اسفند 1390

بسته فرهنگی به سبد کالای کارکنان دولت اضافه شود

• نوشته شده توسط: ramin h

معاون کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران:
بسته فرهنگی به سبد کالای کارکنان دولت اضافه شود

خبرگزاری فارس: معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران گفت: بسته فرهنگی به سبد کالای کارکنان دولت اضافه شود.

خبرگزاری فارس: بسته فرهنگی به سبد کالای کارکنان دولت اضافه شود

به گزارش خبرگزاری فارس از ساری، مرتضی نوربخش صبح امروز در جلسه کمیته نهضت مطالعه مفید استان که در استانداری مازندران برگزار شد با بیان اینکه راه‌اندازی کتابخانه سیار در سطح استان فعالیتی موثر بود، اظهار داشت: کانون پرورش فکری با کمک بخش خصوصی اقدام به برپایی نمایشگاه کتاب و محصولات فرهنگی ویژه کودک و نوجوان در پارک و معابر پرتردد در سطح استان کرده است که مورد استقبال هم استانی‌ها قرار گرفت.

وی ادامه داد: کانون پرورش فکری برای افزایش سطح مطالعه مخاطبان خود با همکاری آموزش و پرورش اقدام به مسابقه کتابخوانی کرده است که در این رقابت حضور 20 هزار دانش‌آموز را شاهد بودیم.

نوربخش با اشاره به اینکه کانون پرورش آمادگی دارد تا حامی فعالیت‌های فرهنگی باشد، اضافه کرد: سبد کالای حمایتی که برای کارکنان دستگاه‌های اجرایی در نظر گرفته می‌شود اگر بسته فرهنگی گنجانده شود کانون پرورش فکری در تامین این بسته با تخفیف 20 درصدی در سطوح دانش‌آموزی کوتاهی نمی‌کند.

معاون فرهنگی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران با بیان اینکه با همکاری فرمانداران کتابخانه سیار روستایی در سطح نقاط دور دست استان راه‌اندازی می‌شود، بیان داشت: با مجوز خرید اتوبوس جمعیت کودک و نوجوان روستاها می‌توانند از کتابخانه‌ای کامل و متنوع برخوردار شوند که این امر در افزایش سرانه مطالعه در استان اثرگذار است.

نوربخش به فعالیت نهضت مطالعه در سطح استان مازندران اشاره کرد و گفت: تغییر ساعت کار کتابخانه‌های موجود در سطح استان، راه‌اندازی اتوبوس و مینی‌بوس کتاب‌رسان در سطح شهر با همکاری کتابخانه‌ها و شهرداری‌ها به منظور امانت‌دهی به خانواده‌ها و اهدای کتاب به زنان در محافل مذهبی و خانگی از اقدامات قابل اجرا برای افزایش سطح مطالعه در مازندران است.

این مسئول فراهم کردن امکان مطالعه در فضاهای پر جمعیت را اقدامی شایسته برای افزایش سطح مطالعه در استان دانست و خاطرنشان کرد: تشویق و تقدیر از خانواده‌های کتابخوان در محافل عمومی، تولید کتاب‌های مورد نیاز گروه سنی چهار تا شش سال در قالب اسباب‌بازی، اختصاص کیوسک‌های کتاب در پارک‌ها و امانت‌دهی کتاب به خانواده‌ها، معرفی تازه‌های نشر به صورت پیامک به اعضای کتابخانه‌ها و برپایی نمایشگاه کتاب به صورت دوره‌ای یا ماهانه در مدارس از جمله اقدامات مفید در ارتقای سرانه مطالعه است.

نوربخش اذعان داشت: ارسال تلفنی کتاب به درب منازل با استفاده از شماره اشتراک برای خانواده از راهکارها و عوامل موثر در اقبال عمومی برای توسعه سرانه مطالعه در استان است.

انتهای پیام/و۲۰/چ3000


نظرات()