جمعه 19 اسفند 1390

نرخ مرغ در بازار اردبیل پایین‌تر از نرخ کشوری است

• نوشته شده توسط: ramin h

رئیس ‌سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل:
نرخ مرغ در بازار اردبیل پایین‌تر از نرخ کشوری است

خبرگزاری فارس: رئیس‌سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل گفت: قیمت مرغ در بازار اردبیل پایین‌تر از قیمت در وضعیت اقتصادی کشور است که به صورت روزانه به مردم عرضه می‌شود.

خبرگزاری فارس: نرخ مرغ در بازار اردبیل پایین‌تر از نرخ کشوری است

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، محمدجعفر عظمایی صبح امروز در نشست کمیته‌های بازرسی و نظارت طرح نوروزی 91 در اردبیل اظهار داشت: موضوع گرانی با گران‌فروشی متفاوت است چرا که گرانی به عنوان یک موضوع کلی متاثر از سیاست کلان اقتصادی است که مسئولان با ابرازهای قانونی باید به کنترل آن اقدام کنند.

این مسئول افزود: چنین اقدامی در حیطه وظیفه سازمان صنعت، معدن و تجارت نیست اما موضوع گران‌فروشی به عنوان یکی از شرح وظایف این سازمان و وزارت متبوعه مورد توجه و دقت است.

وی از گرا‌ن‌فروشی به عنوان مصداق بارز تخلف صنفی یاد کرد و گفت: برای مبارزه با این پدیده زشت راهکارها و برنامه‌ریزی‌های متفاوت انجام شده و با در نظر گرفتن الزامات تولید سعی می‌شود قیمت‌ها منطقی و واقعی باشد.

رئیس‌سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبیل ابراز داشت: اگر در برخی کالاها شاهد افزایش مستمر قیمت هستیم ناشی از اوضاع و شرایط جهانی و نوسانات ارز است که سبب می‌شود قیمت تمام شده کالا افزایش یافته و یک رشد قیمت را در برخی کالاها شاهد باشیم.

عظمایی تصریح کرد: بر همین اساس طرح نظارتی ویژه نوروز امسال 10 روز پیش از موعد مقرر از اول اسفندماه در استان اردبیل آغاز شده و تا 15 فروردین ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، این مسئول هدف از اجرای این طرح را حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان و شهروندان اعلام کرد و افزود: در این طرح اکیپ‌های بازرسی علوم پزشکی، تعزیرات، سازمان صنعت، معدن و تجارت و اصناف، کنترل قیمت‌ها و اجناس با کیفیت و مرغوب را رصد می‌کنند.

وی در پایان سخنان خود به اولویت اجرای این طرح اشاره کرد و اظهار داشت: برخورد با تخلفاتی همچون گران‌فروشی، نصب نشدن برچسب، احتکار، امتناع از عرضه کالا و... است که به جد با آنها مقابله می‌شود.

انتهای پیام/صا10/چ3000


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات