یکشنبه 21 اسفند 1390

تخت‏های اورژانس خالی نگه داشته می‏شود/خانواده‏ها همراه فرزندان باشند

• نوشته شده توسط: ramin h

برای چهارشنبه آخر سال
تخت‏های اورژانس خالی نگه داشته می‏شود/خانواده‏ها همراه فرزندان باشند

خبرگزاری فارس: رئیس مرکز اورژانس و فوریت‏های پزشکی کشور ضمن اعلام خبر خالی نگه داشتن تخت‏های مراکز اورژانس در چهارشنبه آخر سال، از خانواده‏ها خواست تا در آن روز فرزندان خود را به حال خود رها نکرده و همراه آنها باشند.

خبرگزاری فارس: تخت‏های اورژانس خالی نگه داشته می‏شود/خانواده‏ها همراه فرزندان باشند

غلامرضا معصومی امروز در گفت‏وگوی اختصاصی با خبرنگار فارس در شرق استان تهران اظهار کرد: تا امروز در سال 90 هنوز اتفاق خاصی در این زمینه صورت نگرفته است.

وی با اشاره به آمارهای دو سال اخیر چهارشنبه آخر سال یادآور شد: در سال 89، 2 هزار و 888 نفر در روز چهارشنبه آخر سال دچار حادثه شدند.

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‏های پزشکی کشور اضافه کرد: آمار فوتی‏های آن شب در همان عدد پنج و تعداد معلولان نیز در عدد 18 در دو سال اخیر مشترک بود.

وی با تاکید بر نقش رسانه‏های جمعی در زمینه کاهش سوانح چهارشنبه آخر سال خاطرنشان کرد: در این زمینه رسانه‏های گروهی اعم از صدا و سیما، خبرگزاری‏های کشوری و جراید مختلف می‏توانند ایفاگر نقشی بارز در زمینه کاهش این سوانح دلخراش باشند.

معصومی تصریح کرد: حجم تبلیغات رسانه‏ای باید با یک تغییر رویکرد اساسی، نوک پیکان خود را از جوانان و نوجوانان برداشته و به سمت و سوی خانواده‏های آنها سوق دهد.

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‏های پزشکی کشور اضافه کرد: سنین 10 تا 24 سال عمده آسیب‏دیدگان چهارشنبه آخر سال محسوب می‏شوند و صدمات دست و چشم بالاترین آمار مصدومیت‏های آن شب را به خود اختصاص می‏دهد.

وی افزود: از این رو، باید با کار فرهنگی بیشتر بر روی خانواده‏ها از این عنصر مهم در کاهش تلفات احتمالی ناشی از سوانح روزهای انتهای سال سود برد.

معصومی با بیان اینکه نمی‏توان چهارشنبه آخر سال را از برنامه‏های نوروزی ایرانیان حذف کرد، گفت: حضور نیروهای مراکز اورژانس و فوریت‏های پزشکی کشور همواره پس از وقوع حادثه و اقدامات پیشگیرانه ماموران انتظامی نقاط مختلف پیش از رسیدن به چهارشنبه آخر سال صورت اجرایی به خود می‏گیرد.

رئیس مرکز اورژانس و فوریت‏های پزشکی تصریح کرد: با توجه به این امر، خانواده‏های ایرانی باید در آن روز به همراه فرزندان خود در مراسمی که امکان حذف آن نیست، حاضر شوند و جریان امور را مدیریت کنند.

وی اضافه کرد: مراسم چهارشنبه‏سوری به لحاظ ریشه‏ای از اصل صحیحی بهره‏مند است و از سویی دیگر، این روز نوعی تخلیه انرژی مضاعف جوانان و نوجوانان به شمار می‏آید.

معصومی افزود: بنابراین بالا رفتن میزان حضور خانواده‏ها بی‏شک افزایش ضریب امنیتی قشر تهییج‏پذیر جوان و نوجوان را به دنبال دارد.

انتهای پیام/ی20


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic