یکشنبه 21 اسفند 1390

امام جمعه به تنهایی جوابگوی مشکلات فرهنگی نیست

• نوشته شده توسط: ramin h

امام جمعه بردخون:
امام جمعه به تنهایی جوابگوی مشکلات فرهنگی نیست

خبرگزاری فارس: امام جمعه بردخون گفت: امام جمعه به تنهایی نمی‌تواند جوابگوی مسائل و مشکلات فرهنگی باشد و همه به ویژه فرهنگیان رسالت سنگینی در این زمینه دارند.

خبرگزاری فارس: امام جمعه به تنهایی جوابگوی مشکلات فرهنگی نیست

به گزارش خبرگزاری فارس از بوشهر، حجت‌الاسلام سید حسین رکنی حسینی عصر امروز در جلسه شورای آموزش و پرورش بردخون با اشاره به جایگاه تعلیم و تربیت گفت: تهاجم سنگین دشمن از سال‌ها پیش بر جامعه ما آغاز شده که هدف اصلی آن نسل جوان و نوجوان است و مردم همانگونه که به روحانیت با نگاه ویژه‌ای توجه دارند فرهنگیان را نیز اینچنین می‌بینند و انتظارات خاصی از آنان دارند و می‌توانند الگویی مناسب در جامعه باشند.

وی افزود: با توجه به اینکه مردم به رفتار و کردار ما نظارت می‌کنند آیا توانسته‌ایم الگوی خوبی برای مردم باشیم؟، امام جمعه به تنهایی نمی‌تواند جوابگوی مسائل و مشکلات فرهنگی باشد و همه به ویژه فرهنگیان رسالت سنگینی در این زمینه دارند.

امام جمعه بردخون اضافه کرد: آمار حضور شرکت کنندگان و حاضران در مساجد مناسب نیست و حضور جوانان در این مکان‌ها باید بیشتر از این باشد در صورتی که دشمن فعالانه عمل می‌کند نباید از آنها عقب بمانیم و حداقل ماهی یکبار با فرهنگیان جلسه هم‌اندیشی داشته باشیم و خواسته‌ها و توقعات آنان را بگیریم و از کارهای نمایشی و تبلیغی پرهیز کنیم و بین خود و خدا پیمان ببندیم که به ادای تکلیف بپردازیم.

مسئول نمایندگی تبلیغات اسلامی بردخون نیز گفت: مدارس با کمبود روحانی روبه‌رو هستند و برخی مدارس نمازخانه ندارند و مشکل دیگر در منطقه این است که در همه مساجد نماز جماعت برپا نمی‌شود.

حجت‌الاسلام سید‌ابراهیم سعیدی افزود: اکثر جوانان به دنبال این هستند که خمس مال خود را بدهند و در همان مکان نماز اقامه کنند پس باید عوامل دوری برخی جوانان از مساجد را ریشه‌یابی کنیم که دلایلی نظیر هیئت امنا مساجد، بانیان و دست‌اندرکاران در این مکان‌ها می‌توانند بر حضور مردم به ویژه جوانان مؤثر باشند.

وی لزوم حضور بیشتر روحانیون را در منطقه یادآور شد و گفت: حضور روحانیون و انجام برنامه‌های دینی و فرهنگی می‌تواند موجب تعالی مذهبی و رشد باورها و تقویت اعتقادات شود.

انتهای پیام/‌ش20


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات