یکشنبه 21 اسفند 1390

حدود 3 میلیون نفر مهمان شهدا شدند

• نوشته شده توسط: ramin h

سال 89ـ90
حدود 3 میلیون نفر مهمان شهدا شدند

خبرگزاری فارس: جانشین سازمان بسیج مستضعفین گفت: سال 88 و 89 یک میلیون و 860 هزار به مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور در قالب کاروان‌های راهیان نور اعزام شدند در حالیکه در سال 89 تا 90 این رقم به 2 میلیون و 930 هزار و 762 نفر رسید.

خبرگزاری فارس: حدود 3 میلیون نفر مهمان شهدا شدند

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، علی فضلی امشب در جلسه شورای اداری آذربایجان‌شرقی در سالن جمهوری اسلامی اظهار کرد: اعزام کاروان‌های راهیان نور به مناطق هشت سال دفاع مقدس تاثیرگذارترین اقدام در برابر تهاجم فرهنگی دشمن ارزیابی می‌شود که توانسته است نتایج بسیار خوبی به ارمغان بیاورد.

وی تصریح کرد: مقابله با جنگ نرم مستلزم شناخت درست و عمیق از جبهه دشمن توسط همگان است و نباید اجازه داد که تلفات سنگینی از این ناحیه متوجه نظام شود.

فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان‌نور در ادامه با اشاره به اعزام کاروان‌های مختلف به مناطق جنگی گفت: طی هفت سال گذشته براساس آمارهای موجود می‌توان گفت که سالانه 400 هزار نفر به بازدید از مناطق جنگی در قالب کاروان راهیان‌نور رفتند که با توجه به برنامه‌ریزی‌های در نظر گرفته شده امید است که در سال‌های آتی با افزایش‌های خوبی مواجه شویم.

وی گفت: در این مدت اعزام کاروان‌ها از رشد کیفی مناسبی برخوردار بودند که این امر در دو سال گذشته بیشتر ملموس بوده است.

سردار فضلی گفت: تاکنون 740 هزار دانش‌آموز پایه دوم دبیرستان به این مناطق اعزام شدند که استقبال خوبی از سوی جوانان و نوجوانان میهن اسلامی ارزیابی می‌شود.

وی افزود: از سوی دیگر 170 هزار دانشجو و فرهنگی در سطح کشور به مناطق عملیاتی غرب و جنوب تاکنون سفر کردند.

سردار فضلی تصریح کرد: سال گذشته 16 هزار استاد دانشگاه‌های کشور به همراه خانواده‌های خود به مناطق غرب و جنوب کشور سفر کردند که این میزان رقمی حدود 36 هزار نفر را شامل می‌شود که در قالب کاروان‌های راهیان‌نور از مناطق دیدن کردند.

وی در زمینه همکاری صورت گرفته برای اعزام کاروان‌ها گفت: از سال 88 جلسات مختلفی با دولت و چند وزارتخانه تشکیل شد تا به این وسیله هماهنگی‌های لازم برای اعزام دانش‌آموزان و دانشجویان صورت گیرد.

سردار فضلی اظهار داشت: از آذرماه 90 روند اعزام کاروان‌ها شکل متنوع و تازه‌ای به خود گرفته که از نظر کیفی و کمی می‌توان ادعا کرد دارای رشد خوبی بوده است.

وی افزود: در سال 88 و 89 یک میلیون و 860 هزار نفر به مناطق عملیاتی غرب و جنوب کشور در قالب کاروران‌های راهیان‌نور اعزام شدند و این در حالیست که در سال 89 تا 90 این رقم 2 میلیون و 930 هزار و 762 نفر را شامل می‌شود که روند رو به رشد بسیار قابل ملاحظه‌ای است.

سردار فضلی گفت: امید است با روند رو به رشد اعزام‌ها، از تاثیرات معنوی این سفرها نیز بتوان استفاده خوبی برد و ضمن زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت نیز نهادینه شود.

انتهای پیام/آ10


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات