یکشنبه 21 اسفند 1390

گرد و خاک در خوزستان تا فردا ماندگار شد

• نوشته شده توسط: ramin h

مدیر کل هواشناسی خوزستان:
گرد و خاک در خوزستان تا فردا ماندگار شد

خبرگزاری فارس: مدیر کل هواشناسی خوزستان گفت: گرد و خاک غلیظی که از روز گذشته در استان خوزستان وارد شده است تا فردا صبح در استان باقی خواهد ماند.

خبرگزاری فارس: گرد و خاک در خوزستان تا فردا ماندگار شد

مسعود دهملایی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اهواز اظهار داشت: با توجه به تصاویر ماهواره ای که نشان‌دهنده شکل‌گیری توده هوای همراه با گردو غبار در کشور عراق بود، و بررسی نقشه‌های هواشناسی استان خوزستان انتظار می‌رفت که سامانه گرد و غباری به استان وارد شود که این سامانه با ورود به استان شرایط را در خوزستان تحت تاثیر خود قرار داده است.

وی افزود: همانطور که در بولتن پیش‌بینی دیروز اعلام شده بود و طی اطلاعیه‌ای شب گذشته نیز بر آن تاکید شد بدلیل وزش بادهای قابل ملاحظه در صحرای عراق و عربستان و همچنین استان خوزستان شاهد ظهور توده هوای همراه با گرد و غبار و خاک بر روی استان هستیم که انتظار تداوم آن تا حوالی بعد از ظهر و فرونشست تدریجی آن تا اوایل وقت فردا وجود دارد.

این مقام مسئول تاکید کرد: آسمان استان صاف همراه با گرد و غبار و خاک گاهی توام با وزش باد پیش‌بینی می‌شود و انتظار تداوم این وضعیت حداقل تا اواخر وقت امروز وجود دارد.

دهملایی تاکید کرد: وضعیت هوا، صاف گاهی همراه با باد و گرد و خاک جهت باد، شمال غربی گاهی غربی سرعت باد، 20 تا 40 کیلومتر در ساعت و ماکزیمم سرعت باد، 55 کیلومتر در ساعت خواهد بود.

این مقام مسئول افزود: در شبانه روز گذشته آبادان با 25.4 و دهدز با 3 درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط گزارش شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: حداکثر دمای اهواز به 25 و حداقل به 13 درجه سانتیگراد خواهد رسید.

انتهای پیام/ی30


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic