یکشنبه 21 اسفند 1390

مساجد باید کانون پرورش اخلاق باشند

• نوشته شده توسط: ramin h

رئیس تبلیغات اسلامی مهدیشهر:
مساجد باید کانون پرورش اخلاق باشند

خبرگزاری فارس: رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مهدیشهر گفت: مساجد باید مدرس معارف اجتماعی، سیاسی و کانون پرورش اخلاق باشند.

خبرگزاری فارس: مساجد باید کانون پرورش اخلاق باشند

به گزارش خبرگزاری فارس از مهدیشهر به نقل از روابط عمومی تبلیغات اسلامی استان سمنان، حجت‏الاسلام غلام‏رضا زاهدی عصر امروز در نشستی با خادمان و متولیان مساجد شهرستان مهدیشهر در اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان، ضمن تاکید بر اینکه مساجد باید کانون پرورش اخلاق باشند، افزود: بر اساس آیات روایات مسجد محل عبادت و بندگی خدا و حل و فصل مشکلات مردم بوده است.

وی تصریح کرد: یقینا عملکرد مساجد بر اساس آیات و روایات را می‏توان اینگونه تحلیل کرد که مسجد مکانی است که انسان باید در آن آموزه‏های دینی و اخلاقی و اجتماعی را آموزش دیده و تمرین کند تا بر اساس آن مسلمانان از احوال یکدیگر آگاه باشند.

زاهدی با اشاره به اینکه در مساجد باید همکاری و پیوند شایسته‏ای برقرار شود، اظهار داشت: باید محیط  این اماکن معنوی با حضور جوانان زنده و پرنشاط شود.

عضو شورای فرهنگ عمومی شهرستان مهدیشهر افزود: امامان جماعت باید با مسلح شدن به سلاح علم و تقوی آمادگی خویش را برای طبابت معنوی وظیفه خود بدانند زیرا روحانی پرهیزکار و خردمند مثل پزشک و پرستار در بیمارستان است.

زاهدی با تاکید بر اینکه اعزام روحانیان مبلغ به مساجد از اهمیت به‏سزایی برخوردار است، از متولیان مساجد خواست تا با روحانیان اعزامی کمال همکاری را داشته باشند.

وی تصریح کرد: مساجد در گذشته مرکز بسیاری از برنامه‏ها و فعالیت‏های سیاسی، اجتماعی و ... بود و ما برای مساجد در حال حاضر نیز نقشی فراتر از انجام صرف فرائض عبادی دینی قائل هستیم.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان مهدیشهر اضافه کرد: خادمان و متولیان مساجد تمام تلاش خود را برای جذب جوانان به مسجد انجام دهند؛ زیرا اگر این اتفاق بیفتد به نقطه مطلوب نزدیک می‏شویم.

زاهدی در پایان اظهار داشت: اگر می‏خواهیم به مسجد طراز اسلامی نزدیک شویم، لازم و واجب است متولیان و خادمان آموزش های ویژه ببیند.

به گزارش فارس؛ شهرستان مهدیشهر دارای 44 باب مسجد فعال است.

انتهای پیام/آ30


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic