دوشنبه 22 اسفند 1390

دانشجویان با سفر به مشهدالشهدای ایران تلطیف روحی می‌یابند

• نوشته شده توسط: ramin h

مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان اردبیل:
دانشجویان با سفر به مشهدالشهدای ایران تلطیف روحی می‌یابند

خبرگزاری فارس: مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان اردبیل گفت: دانشجویان ما در قالب کاروان‌های راهیان نور با عزیمت به مشهدالشهدای ایران تلطیف روحی و عاطفی پیدا می‌کنند.

خبرگزاری فارس: دانشجویان با سفر به مشهدالشهدای ایران تلطیف روحی می‌یابند

 به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، ابراهیم عزیزپور عصر امروز در مراسم بدرقه دانشجویان اعزامی به مناطق عملیاتی جنوب در اردبیل اظهار داشت: همزمان با تعطیلات نوروزی و در یک فرصت مناسب دانشجویان در قالب سه کاروان مجزا عازم مناطق عملیاتی جنوب شده و از مناطق ایثارگری‌های رزمندگان در هشت سال دفاع مقدس بازدید می‌کنند.

وی این اقدام را یک حرکت معنوی و تقویت‌کننده مبانی فکری و اعتقادی سالم در نسل جوان و آینده‌ساز کشور توصیف کرد و افزود: هر چند دانشجویان ما تجربه دوران جنگ و دفاع مقدس را ندارند اما با مرور خاطرات رزمندگان و وصیت شهدا سعی می‌کنند از این ایام درس و نکته‌های عبرت‌آموز بگیرند.

عزیزپور خاطر نشان کرد: در ایام نوروز 91 بیش از یک هزار و 400 دانشجو از دانشگاه‌های محقق اردبیلی، علوم پزشکی، پیام نور و دانشگاه آزاد راهی مناطق عملیاتی جنوب شده و با بازدید از این مناطق با بهترین سرمایه‌های خلق شده در هشت سال جنگ تحمیلی بیشتر آشنا می‌شوند.

این مسئول تصریح کرد: این دانشجویان در قالب 35 اتوبوس مجزا اعم از خواهران و برادران عزیمت کرده و در مدت پنج روز از مناطق عملیاتی متعدد نظیر هویزه، طلاییه، دهلاویه و... بازدید می‌کنند.

وی اضافه کرد: اقبال و درخواست دختران دانشجو برای عزیمت به این سفرها بیشتر بوده به طوری که 55 درصد اعزامی‌های ما مربوط به دختران دانشجو است که سعی می‌کنند با عزیمت به مناطق عملیاتی جنوب با آرمان‌های شهدا و ایثارگران در تداوم راه پرفراز و نشیب انقلاب اسلامی تجدید بیعت کنند.

به گزارش فارس، مسئول سازمان بسیج دانشجویی استان اردبیل ادامه داد: 160 دانشجوی دانشگاه آزاد، 440 دانشجوی دانشگاه محقق اردبیلی و بیش از 800 دانشجوی دانشگاه پیام نور، دانشگاه جامع و آزاد به مناطق عملیاتی جنوب عزیمت کرده و یا در حال عزیمت هستند.

عزیزپور در بخش دیگری از سخنان خود به هجمه‌های استکبار جهانی در به انحراف کشیدن نسل سوم و چهارم را یادآور شد و بیان کرد: آنها با تمام توان و پشتیبانی رسانه‌های مزدوران منطقه خود به میدان آمدند تا انقلاب اسلامی را در حوزه فرهنگی افن جلوه دهند در حالی که پویایی و تحرک و نشاط انقلاب و جوانان آن امروز سرآمد و الگوی جهانی است.

انتهای پیام/ش20


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات