دوشنبه 22 اسفند 1390

مقرب: بازنگری در حقوق و مزایای پرستاران ضروری است

• نوشته شده توسط: ramin h

پژوهش در توسعه سلامت
مقرب: بازنگری در حقوق و مزایای پرستاران ضروری است

خبرگزاری فارس: عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: بازنگری در حقوق و مزایای پرستاران ضروری بوده و بر اساس مطالعه‌ای یکی از متغیرهای اصلی افزایش کیفیت کاری است.

خبرگزاری فارس: مقرب: بازنگری در حقوق و مزایای پرستاران ضروری است

مرضیه مقرب امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار فارس در بیرجند با اشاره به نتایج و مطالعات ارائه شده در همایش ملی پژوهش در توسعه سلامت در بیرجند اظهار داشت: یکی از پژوهش‌ها نشان داد کیفیت زندگی کاری مرکب از متغیرهای محیط کاری است که بر ارتقای رضایت‌مندی، جذب و نگهداری و بهبود کیفیت ارائه خدمات کارکنان مؤثر است لذا مطالعه‌ای با هدف تعیین کیفیت زندگی کاری پرستاران شاغل در بیمارستان‌های آموزشی بیرجند صورت گرفت.

وی افزود: این مطالعه توصیفی تحلیلی و مقطعی روی 300 پرستار شاغل در بیمارستان‌های آموزشی به روش سرشماری انجام و جمع‌آوری داده‌ها توسط پرسشنامه دو بخشی اطلاعات فردی و کیفیت زندگی کاری بر اساس مدل ریچارد والتون و با بهره‌گیری از منابع علمی، نظر اساتید و با تست مجدد پرسشنامه پس از یک هفته روی 40 پرستار انجام شد.

عضو هیئت علمی دانشکده پرستاری و مامایی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: ارتباط بین متغیرهای فردی با کیفیت زندگی کاری در رابطه با سن، سابقه‌ کار و تعداد شیفت در ماه و اضافه‌کاری معنی‌دار بود.

مقرب خاطرنشان کرد: توصیه به برگزاری جلسات گروهی در محیط بخش‌ها و بیمارستان، استفاده از تجربیات پرستاران قدیمی و بازنگری در حقوق و مزایای پرستاران از نتایج این مطالعه است.

انتهای پیام/آ30


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic