جمعه 26 اسفند 1390

بزرگداشت شهدا راز جاودانگی انقلاب است

• نوشته شده توسط: ramin h

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی:
بزرگداشت شهدا راز جاودانگی انقلاب است

خبرگزاری فارس: معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی گفت: بزرگداشت نام و یاد شهدا راز جاودانگی و بالندگی انقلاب اسلامی است.

خبرگزاری فارس: بزرگداشت شهدا راز جاودانگی انقلاب است

به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه، سید جواد محمودی در مراسم بزرگداشت شهید مهدی باکری اظهار داشت: یادمان شهید مهدی باکری با نماد ایثار و مقاومت رزمندگان اسلام و ارزش‌های هشت سال دفاع مقدس طراحی شده و در یکی از تپه‌‌های مشرف به شهر ارومیه در جوار مزار شهدای هشت سال دفاع مقدس احداث می‌شود.

وی با بیان اینکه این یادمان با استفاده از شیوه‌های معماری اسلامی احداث می‌شود افزود: این یادمان یادآور ارزش‌ و اهداف دفاع مقدس و هویت مردم ایثارگر و انقلابی آذربایجان غربی است.

محمودی با بیان اینکه تاکنون نماد مشخصی که بیانگر هویت ایرانی و ایثارگری‌های مردم ارومیه و آذربایجان غربی باید وجود نداشت گفت: با توجه به اینکه یادمان شهید باکری با ویژگی‌ها و طراحی‌های خاصی انجام می‌شود از این رو باید در راستای اجرای هر چه سریعتر این یادمان اقدامات لازم انجام شود.

این مسئول تصریح کرد: گرامیداشت نام و یاد شهدا راز و رمز جاودانگی و بالندگی انقلاب اسلامی است و نظام اسلامی ایران در سایه خون شهدا هر روز قدرتمندتر و بالنده‌تر می‌شود.

معاون امور عمرانی استاندار آذربایجان غربی اضافه کرد: احداث چنین پروژه عظیم، ارزشمند و فاخر افتخاری برای همه مردم استان است و مسئولان باید در زمینه ترویج فرهنگ شهادت و ایستادگی در برابر دشمنان در میان اقشار مختلف مردم از جمله جوانان و نوجوانان تلاش کنند.

در ادامه این مراسم از تندیس نیم تنه شهید مهدی باکری که توسط یکی از هنرمندان برجسته مجسمه‌ساز کشور ساخته شده است پرده‌برداری شد و از تعدادی خانواده‌های شهدا، جانبازان و ایثارگران استان با اهدای تندیس یادمان شهید باکری تجلیل به عمل آمد.

شایان ذکر است، شهید مهدی باکری، فرمانده لشکر 31 عاشورا در 25 اسفند ماه سال 1363 در عملیات بدر در کنار رودخانه دجله بر اثر تیر مستقیم دشمن به شهادت رسید و هنگام انتقال پیکر مبارک آن شهید، قایق حامل پیکر وی بر اثر برخورد خمپاره متلاشی و شهید بزرگوار با آب دجله به دریا پیوست.

انتهای پیام/ی20


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic