جمعه 26 اسفند 1390

سیستان ‌و بلوچستان برای قاچاقچیان ناامن است

• نوشته شده توسط: ramin h

استاندار سیستان و بلوچستان:
سیستان ‌و بلوچستان برای قاچاقچیان ناامن است

خبرگزاری فارس: استاندار سیستان و بلوچستان گفت: سیستان و بلوچستان با تقدیم شهدای بسیاری در مبارزه با موادمخدر اکنون به عنوان یک مکان ناامن برای قاچاقچیان موادمخدر است.

خبرگزاری فارس: سیستان ‌و بلوچستان برای قاچاقچیان ناامن است

به گزارش خبرگزاری فارس از زاهدان به نقل از روابط عمومی استانداری سیستان و بلوچستان، علی‌محمد آزاد در نشست شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان اظهار داشت: این استان در زمینه مبارزه با موادمخدر هزینه‌های زیادی متحمل شده و اکنون سیستان و بلوچستان خط مقدم مبارزه با موادمخدر است.

وی با اشاره به اقدامات گسترده جمهوری اسلامی ایران و تامین و استقرار امکانات، تجهیزات و نیروی انسانی در مرزهای شرقی برای مبارزه با موادمخدر افزود: سیستان و بلوچستان شهدای بسیاری را در عرصه مبارزه با مواد مخدر تقدیم نظام کرده و اکنون استان به عنوان یک مکان ناامن برای قاچاقچیان موادمخدر است.

استاندار سیستان و بلوچستان عنوان کرد: استان تاکنون موفقیت‌های بسیار زیادی در زمینه مبارزه با موادمخدر داشته که کشف 132 تن ماده افیونی طی سال‌جاری با رشد 41 درصدی نسبت به سال گذشته نشان دهنده این ادعا است.

آزاد تصریح کرد: پس از سفر هیئت سازمان ملل و مینی دوبلین به استان همکاری‌های کشورهای همسایه به ویژه پاکستان در راستای مبارزه با موادمخدر نتایج خوبی در بر داشته است.

وی تصریح کرد: 50 میلیارد ریال از سوی وزارت کشور و ستاد مرکزی مبارزه با موادمخدر کشور برای انسداد مرزهای استان مصوب شده که تا کنون نیمی از این مبلغ به استان اختصاص داده شده و با اختصاص باقیمانده این رقم قسمت دیگری از مرزهای استان مسدود خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر سیستان و بلوچستان، برپایی 60 کارگاه آموزشی با موضوع اعتیاد، سمینار سراسری پیشگیری و درمان اعتیاد، ارائه مقالات و ساخت 44 برنامه تخصصی توسط صدا و سیما را از مهم‌ترین اقدامات فرهنگی در کاهش مصرف موادمخدر در استان بر شمرد.

آزاد با اشاره به اینکه اعتیاد یک امر قبیح است گفت: کمک به فرد معتاد یک امر انسانی است و پیشگیری از اعتیاد در خانواده‌ها و محیط‌های کاری باید به عنوان یک ضرورت در دستور کار تمام مسئولان دستگاه‌های اجرایی استان قرار گیرد.

وی از دستگاه‌های فرهنگی استان خواست با تدوین برنامه‌های فرهنگی در زمینه ریشه کنی اعتیاد تلاش کنند.

استاندار سیستان و بلوچستان همچنین برخورد با معتادان خیابانی، احداث و تجهیز مراکز ترک اعتیاد و شناسایی و انهدام کانون‌های باقیمانده قاچاق و توزیع موادمخدر را خواستار شد.

انتهای پیام/ن۳۰


نظرات()

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات